economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Milli Savunma Bakanı Yılmaz Kayseri'de

Milli Savunma Bakanı Yılmaz Kayseri'de
A- A+ A

Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet Yılmaz, Vali Orhan Düzgün ve Kırgızistan Büyükelçisi İbragim Dzhunusov ile yemekte bir araya geldi.

Sivas’ta ki programlara katılmak için Ankara’dan hareket eden Bakan Sayın Yılmaz, Vali Orhan Düzgün ile telefon görüşmesi sırasında Kırgızistan Büyükelçisi Dzhunusov ve beraberindeki heyetle birlikte olduğunu öğrenince kısa süreli mola verdi. Anadolu Harikalar Diyarında Vali Düzgün, Vali Yardımcıları Mehmet Emin Avcı ve Mustafa Masatlı tarafından karşılanan Bakan İsmet Yılmaz, burada Büyükelçi Dzhunusov ile bir araya geldi. Konuk Büyükelçi ile bir süre sohbet eden ve Kayseri programı hakkında bilgiler alan Bakan Sayın Yılmaz, daha önce Kırgızistan’a gerçekleştirdiği resmi ziyaretlere ilişkin anılarını da paylaştı.

Bakan Sayın Yılmaz görüşmenin ardından resmi programlarına katılmak üzere Sivas’a hareket etti. ’Kırgız Öğrenciler Geleneksel Şehirler Arası Futbol Turnuvası’ için Kayseri’ye gelen Kırgız Büyükelçi ve beraberindeki heyet Vali Orhan Düzgün’ü makamında ziyaret etmiş, Vali Düzgün de konuk Büyükelçi ve beraberindekiler ile öğle yemeğinde buluşmuştu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kayseri-haberleri/milli-savunma-bakani-yilmaz-kayseride-42374