economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Mhp'nin Seçim Beyannamesinden Müjdeler Çıktı

Mhp'nin Seçim Beyannamesinden Müjdeler Çıktı
A- A+ A

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Seçim Beyannamesini açıklamasının ardından yurtiçi mitinglerine başlayacak. Milliyetçi Ülkücü Hareket’in Lideri Bahçeli 23 Mayıs’ta ise Kayseri’de olacak.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 3 Mayıs Türkçülük Günü’nde seçim beyannamesini Ankara’da çoşkulu bir törenle açıkladı. MHP Kayseri İl Teşkilatı programa adeta çıkarma yaparken, tam kadro Ankara’da hazır bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen, toplantıya Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy il ve ilçe yöneticileri, Kadın Kolları yöneticileri, milletvekili adayları ile birlikte Kayseri’den giden çok sayıda partili katıldı.

MHP’nin açıkladığı seçim bildirgesinden işçi, memur ve emekliye müjdeler çıktı. MHP, asgari ücreti net 1400 liraya yükseltme vaadinde bulunurken, kamuda dengeli bir ücret politikası uygulanması için gelir endeksi oluşturulacağını bildirdi.

En üst seviyeden emekli olanlara az, en alt seviyeden emekli olanlara yüksek zam yapılacak. MHP, emeklilere iki maaş ikramiye vaadinde bulundu. Buna göre, Mart ve Eylül’de iki maaş ikramiye ödenecek. Milletvekilleri ise emekli maaş zamları ve ikramiyelerden yararlanamayacak.

3 MAYIS’IN NEDENİ...

Bahçeli şöyle konuştu: “Seçim beyannamemizi 3 Mayıs’ta paylaşıyor olmamızın kendi için anlamlı zemini vardır. Bugün boşuna seçilmemiştir. Tam 71 yıl önce 3 Mayıs 1944’te Türk milliyetçileri geçtiğimiz yüzyıla adeta damga vurmuşlardır. Erdoğan her makama ulaşabilir ancak şu fani dünyada olamayacağı bir tek şey varsa o da milliyetçiliktir. Davutoğlu’na göre biz konuşuyor onlar yapıyormuş. Doğrudur biz hırsızlığın kötülüğünü konuşuyoruz onlar yapıyorlar. Biz rezillikleri konuşuyoruz onlar tatbik ediyorlar. Cumhurbaşkanlığının çöktüğünü söyleyen Erdoğan, şahsi menfaatleri uğruna, vatanın menfaatlerini çiğnemiş, Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yapmıştır. O zaman çöken cumhurbaşkanlığı değil, Erdoğan’dır. Çürüyen cumhurbaşkanlığı değil, Erdoğan’ın bizatihi kendisidir. Erdoğan vatana ihanet suçunu çoktan işlemiş, sicilinde beyaz nokta kalmamıştır.’’ Dedi.

Bahçeli konuşmasında, "Ekonomik kaos ve yıkıma karşı, anaforcu AKP’yi alkışlayan CHP’ye, anarşist HDP’ye, acı yaşatan PKK’ya karşı bizimle yürü Türkiye. MHP, yalnızca yapacaklarının sözünü veren dürüst bir millet eseridir. Sözümüz namus, ülkülerimiz varoluşumuzun ana çatısıdır. MHP, hiçbir zaman ipe un sermemiş, suya yazı yazmamış, hayal tacirliği yapmamıştır. Neysek oyuz. Ne dediysek onun yanında arkasında ve izindeyiz. Biz sözlerini unutan geçmişini gömlek gibi değiştiren ilkesizlere hiç benzemedik. Biz sabah söylediğini akşam olmadan yalanlayan karakterini ve kabiliyetini alavere dalavere üzerine bina eden iki yüzlülerden hiç olmadık. Geçmişimiz her şeyin canlı şahididir. Vatan ve millete adanmış ülkücü ömürler, tertemiz bir maziden, bedelini de peşinen ödeyerek bugünlere gelmiştir. Sevdamız hep millet oldu. Sevincimiz üzüntümüz milletle bir oldu. Kalbimiz tıpkı bugünkü gibi her zaman Türkiye için attı. Türklüğün asırlara meydan okuyan kudret ve bereketinden kana kana içtik. Diyarbakır’a gidince Kobani’yi selamlayan, Konya’da Mevlana’yı hatırlayan, İstanbul’da Eyüp El Ensari diyen bazen serok bazen, çamur kimi zaman Ahmet Sani, çoğu zaman fotokopi başbakan olan Davutoğlu’na da milliyetçilik 10 gömlek bol gelecektir. Sayın Davutoğlu, senin cibilliyetin cüssen ve müktesabın milliyetçilikle ilgili konuşmaya el vermeyecek, bu iş senin boyunu fersah fersah açacaktır.

Beyannamesinde Türk ifadesini tek bir yerde kullanmayan 2023 sözleşmesini PKK ile küresel cinayet şebekesiyle yapandan milliyetçi olmaz. Türküm diyemeyenden milliyetçi olmaz. Vatan satandan, bayram hasımlarıyla şehit katilleriyle yediği içtiği ayrı gitmeyenden milliyetçi olmaz, olamaz." dedi.

Milliyetçi Ülkücü Hareket’in Lideri Bahçeli, beyannamenin açıklanmasının ardından yurt gezilerine başlayarak 7 Haziran’a kadar 60’ın üzerinde ilde miting yapmayı planlıyor. Kayseri mitingi ise 23 Mayıs 2015 Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kayseri-haberleri/mhpnin-secim-beyannamesinden-mujdeler-cikti-28953