economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Gana Dışişleri Bakanı Tetteh'den Vali Düzgün'e Ziyaret

Gana Dışişleri Bakanı Tetteh'den Vali Düzgün'e Ziyaret
A- A+ A

Gana Dış İşleri ve Bölgesel Entegrasyon Bakanı Hannah Tetteh ve Gana Ankara Büyükelçisi İbrahim Abass Vali Orhan Düzgün’ü makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Kayseri’deki ticaret geçmişinin köklü yıllara dayandığını ifade eden Vali Orhan Düzgün, “Bu ticari kültüre bugün Kayserililerde sahip çıkmaktadır. Kayseri Anadolu’da ticaretin en çok olduğu şehirlerin başında gelmektedir. Sizin bu ziyaretinizle sanayi, turizm ve dört üniversitesi olan şehrimizde ilişkileri geliştirmeyi düşünüyoruz” dedi.

’Kayseri’de yaklaşık binin üzerinde fabrika bulunmaktadır’ diyen Orhan Düzgün, "Bunlar yurtdışına da ihraç yapmaktadırlar. Tabi Gana’nın da çok zengin bir ülke olduğunu biliyoruz. Özellikle gıda, enerji bu alanlarda da iş birliğini geliştirmek isteriz. Bu ziyaretin iki ülke arasında ve ilimiz için de hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Gana Dış İşleri ve Bölgesel Entegrasyon Bakanı Hannah Tetteh ise, “Benim Kayseri’ye gelmemin sebebi Çanakkale’nin 100. Yıl kutlamasıydı fakat Büyükelçilikten Kayseri’ye gelmemin faydası olacağını söylediler. Burada Kayseri’nin bize sağladığı faydalar ve imkanlar bizi çok memnun etti. Türkiye’nin çok fazla stratejik bir konumda olduğunu, Türkiye’nin Avrupa ve Asya’nın köprüsü olduğunu biliyorum" diye konuştu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kayseri-haberleri/gana-disisleri-bakani-tettehden-vali-duzgune-ziyaret-94222