economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Danışmentgazi Mahallesi Aile Sağlık Merkezi Ve 112 Acil İstasyonu Açılış Törenine Davet

Danışmentgazi Mahallesi Aile Sağlık Merkezi Ve 112 Acil İstasyonu Açılış Törenine Davet
A- A+ A

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince arsa tahsis edilen ve çevresinde 5 adet Eczane Dükkanı yapılan Danışmentgazi Mahallesi’ndeki Naciye ve Ramazan Büyükkılıç Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil İstasyonu’nun 04 Mayıs 2015 Pazartesi günü Saat:13.00’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın katılımları ile düzenlenecek tören ile hizmete açılacağını söyledi.

Çok amaçlı ve 2 katlı ve toplam kapalı alanı 800 m2 olan…

Melikgazi Belediyesi olarak şu anda ilçe sınırları içerisinde yer alan sağlık tesislerine arsa ve bina tahsis ettiğini hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Danışmentgazi Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil İstasyonu, toplam nüfusu 70 bin olan 3 mahalleye hizmet verecektir. Dolayısı ile önemi ve konumu çok önemlidir. Melikgazi Belediyesi halk ve çevre sağlığını önemsiyor ve yatırımlar yapıyor. Biz bu tesisin arsasını ücretsiz tahsis ettik. Hayırsever Naciye ve Ramazan Büyükkılıç ailesi ise binayı inşa etmiştir. Belediye olarak ayrıca bu sağlık tesisinin yanına 5 adet eczane dükkanı inşa ederek ihale ile kiraya verdik. “ dedi.

3 mahalle halkına hizmet verecek …

Açılış törenine tüm Kayserililerin davetli olduğunu ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Aile Sağlık Merkezi, 112 acil yanında Diş Tedavi ünitesinin de bulunduğunu, dolayı ile komple bir sağlık tesisi olarak bölge halkına hizmet vereceğini kaydetti.

Açılış törenine tüm halkımız davetlidir.

Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Danışmentgazi Naciye ve Ramazan Büyükkılıç Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil İstasyonu açılış törenine tüm Kayserililerin davetli olduğunu sözlerine ekledi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kayseri-haberleri/danismentgazi-mahallesi-aile-saglik-merkezi-ve-112-acil-istasyonu-acilis-torenine-davet-85937