economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yenidünya, Seçim Çalışmalarını Hızlandırdı

Yenidünya, Seçim Çalışmalarını Hızlandırdı
A- A+ A

CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, hafta sonunu hareketli geçirdi.

Prof. Dr. Yenidünya, hafta sonu İnebolu, Abana ve Bozkurt ilçelerini ziyaret ederek, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde destek istedi. Vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşan Prof. Dr. Yenidünya, Kastamonu’nun özellikle de sahil ilçelerinin yüzüstü bırakıldığını belirterek, Kastamonu’ya hizmet etmenin bir borç olduğunu ve bu borcu ödemek için de gece gündüz çalışacaklarını kaydetti.

CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, İnebolu’da partisinin seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı. Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, vatandaşların gösterdiği yoğun sevgi seline layık olabilmek için gece gündüz dur durak bilmeden çalışacağını ifade ederek, Türkiye’nin 7 Haziran 2015’te önemli bir seçime gireceğini ve seçimlerin Türkiye’yi ilgilendirdiği kadar Kastamonu’yu da yakından ilgilendirdiğine dikkat çekti.

“SAHİL İLÇELERİMİZ, HAK ETTİĞİ DEĞERİ BULACAK”

7 Haziran genel seçimlerinin Kastamonu’nun da kaderi olacağını vurgulayan Prof. Dr. Yenidünya, “Biz, İnebolu’nun da, Abana’nın da, Bozkurt’un da, Çatalzeytin’in de, Cide’nin de, Doğanyurt’un da sorunlarını çok iyi biliyoruz. Kastamonu’nun, İnebolu’nun kahraman evlatları maalesef hak ettiği değeri görmüyor. Öncelikle yapmamız gereken hak edilen değeri sağlamaktır. Biz Kastamonu’nun, İstiklal Madalyası sahibi Yiğit İnebolu’nun hak ettiği değer sağlayacağız. İnebolulular, Abanalılar, Bozkurtlular, Çatalzeytinliler, Cideliler ve Doğanyurtlular sağlık hizmetlerinin en iyisini hak ediyor. Benim hemşehrim hasta olduğunda hem ulaşımda yaşanan sıkıntılar nedeniyle hem de hastanelerimizdeki fiziki alt yapı yetersizliği nedeniyle perişan oluyor. Buradan söz veriyorum ki tüm hemşehrilerime hak ettikleri sağlık hizmetlerini getireceğiz. Bu bizim boynumuzun borcudur. Benim hemşerilerimin evlerine giden köy yolları kar yağdığı için kapanmamalıdır. Sahil ilçelerimizde yaşanan ulaşım ve yol sıkıntısını çözeceğiz. Bu bizim boynumuzun borcudur. Benim hemşehrilerimin kar yağdığı için yoları ulaşıma kapanmamalı, elektrikleri kesilmemelidir. Biz artık bu yüzüstü bırakılmışlıktan bir an önce kurtulmalıyız. Bir ve beraber olarak hemşerilerimizle beraber bu sarmalın içerisinden çıkacağız. Sahil ilçelerimiz hak ettiği değeri bulacak. İnebolu ekonomisine can verecek önemli bir limana sahibiz. Biz limanı küçültmeye çalışıyoruz. Ancak liman küçültülerek İnebolu büyütülemez. İnebolu, limanını büyüterek büyür, ekonomisi gelişir ve dışarıya göç verme sorunundan kurtulur. Biz yapılan her türlü eylemin takipçisiyiz. Şu asla unutulmamalıdır ki hem Kastamonu halkı hem de İnebolu halkı sahipsiz değildir. Biz Kastamonu’yu el birliği ile yine Kastamonu’nun evlatları olarak Türkiye’nin en üst düzeyinde bulunan vilayetleri arasına getireceğiz. Biz Kastamonu’yu dünya vilayetleri arasında yer aldıracağız. Bunun için çok çalışacağız” dedi.

“GÜNEŞLİ VE GÜZEL GÜNLERİ, TÜM KASTAMONU HALKI İLE BERABER YAŞAYACAĞIZ”

Ülkenin ekonomik darboğazdan geçtiğini ve halkın ekonomik zorluklarla baş etmek zorunda bırakıldığını anlatan Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, “Benim emekli amcalarım, teyzelerim bayram olduğu zaman torunlarıma harçlık verebilecek miyim? Acaba kurban bayramında kurban kesebilecek miyim diye düşünmemelidir. İşte biz bu sebeplerden ötürü her emeklimize hem Ramazan Bayramında hem de Kurban Bayramında iki maaş ikramiye vereceğiz. Bu bizim boynumuzun borcudur. Asgari ücret almak yoksulluk sınırının altında yaşamak demek değildir. Asgari ücretin temel anlamı bir ülkede yaşayan vatandaşın hak ettiği değeri almasıdır. Devlet asgari ücretle çalışan vatandaşından vergi almaz. Biz asgari ücreti hem bin 500 TL yapacağız hem de asgari ücret üzerinden alınan vergiyi kaldıracağız. Bu da bizim boynumuzun borcudur. Yaşanacak bir Türkiye için verdiğimiz her sözün arkasındayız ve mutlaka yerine getireceğiz. Halkımızı çok lanse ettirilmese de çok büyük ekonomik sorunlarla baş etmek zorunda bırakıldı. Ekonomik gücü olmayan her aileye 720 TL gelir desteği sağlayacağız. Eğer devlet sosyal devlet ise vatandaşının cebinden 1 kuruş dahi çıkmadan vatandaşına sahip çıkacak. Anne adaylarımıza 240 TL temel ihtiyaçlarını karşılaması için çocuk katkısı sağlayacağız. Eğer çocuğu anaokuluna başlayacaksa katkı tutarı 400 TL olacak. Biz bunu başarmak zorundayız. Yaşanacak bir Türkiye, Yaşanacak bir Kastamonu kurmak zorundayız. Önceki gün Doğanyurt’tan bugün ise İnebolu’dan başlatmış olduğumuz ateş tüm Kastamonu’yu saracak. Güneşli ve güzel günleri tüm Kastamonu halkı ile beraber yaşayacağız” diye konuştu.

“MEŞALENİN IŞIĞI, KASTAMONU’YU AYDINLATACAK”

İlçe ziyaretlerinden kendisine gösterilen ilgi ve alakanın hiçbir zaman karşılıksız kalmayacağını aktaran Yenidünya, yıllarca ihmal edilen sahil ilçelerinin sorunlarını çözmek için her türlü girişimde bulunacaklarını ve verdikleri vaatleri sadece söylemlerde bırakmayacaklarını, yapacakları icraatlarla her sorunun çözümünü herkesin göreceğini belirtti.

Prof. Dr. Yenidünya, Kastamonu’nun aydınlık geleceğinin meşalesinin yandığını ve 7 Haziran’dan sonra bu meşalenin Kastamonu’yu nasıl aydınlattığını herkesin çok iyi göreceğini ifade etti.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kastamonu-haberleri/yenidunya-secim-calismalarini-hizlandirdi-87090