economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Sultan Alparslan Koleji, "Beslenme Dostu Okullar" Projesini Yürütüyor

Sultan Alparslan Koleji, "Beslenme Dostu Okullar" Projesini Yürütüyor
A- A+ A

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile öğrencilere dengeli beslenme alışkanlığını kazandırmak için yürütülen "Beslenme Dostu Okullar" Projesi kapsamında Sultan Alparslan Koleji’nde kahvaltı düzenlendi.

Okul Müdürü Fatih Akaslan, dengeli beslenmenin insan vücudu için çok önemli olduğunu belirtti.

Akaslan, “Proje kapsamında yapılan çalışmaları şöyle sıraladı. Öğrencilerimizden düzenli olarak kahvaltı yapmalarını istiyoruz ve bunu ailelere tavsiye ediyoruz. Bilgilendirme amaçlı seminerler düzenliyoruz. Yine okul ve sınıf içi panoları dengeli beslenme içerikli olarak hazırlıyoruz. Sebze ve meyvelerin faydaları konusunda poster ve broşürlerle öğrencilerimizi bilinçlendiriyoruz. Beden Eğitimi derslerine “Sağlık İçin Spor” sloganıyla başlıyoruz. Yemek menülerini, bir diyetisyene onaylatarak hazırlıyoruz” dedi.

Fatih Akaslan, “Dengeli beslenmenin, sağlıklı yaşamın ve mutlu bir günün başlangıcı sağlam kahvaltı ile mümkündür. Bunun için güne dengeli beslenerek başlamamız gerekmektedir. Bizler de bu anlamda Sultan Alparslan Koleji’nde düzenlenen kahvaltı etkinliğinde öğrencilerimizle buluşup, kahvaltımızı onlarla birlikte yaptık. Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen bu faydalı projeyi okulumuzda da uygulayarak, öğrencilere dengeli beslenmenin önemini anlattık” diye konuştu.

Sultan Alpaslan Koleji’ndeki etkinliğe, öğrenci velileri ve Okul-Aile Birliği üyeleri katıldı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kars-haberleri/sultan-alparslan-koleji-beslenme-dostu-okullar-projesini-yurutuyor-83074
Etiketler: Kars, Kars Haberleri