economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Küçük Erkekler Basketbol 4. Grup Müsabakaları Sona Erdi

Küçük Erkekler Basketbol 4. Grup Müsabakaları Sona Erdi
A- A+ A

Türkiye Basketbol Federasyonu 2014-2015 faaliyet programında yer alan küçük erkekler basketbol 4. Grup müsabakaları Karaman’da sona erdi.

31 Mart - 04 Nisan tarihleri arasında Yunus Emre Spor Salonunda gerçekleşen Küçük Erkekler Basketbol 4. Grup müsabakalarına Adana, Gaziantep, Hayat, Mersin, Osmaniye, Konya ve Kayseri illerinden toplam 60 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. Oldukça çekişmeli geçen maçlarda küçük dev adamların göstermiş olduğu performans ve hünerler izlemeye gelen sporseverlerce takdir topladı.

Grup müsabakaları sonunda konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık,”Karaman’da gerçekleşen küçük erkekler basketbol grup müsabakalarında ter döken sporcularımızın göstermiş oldukları centilmence hareketlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Müsabakalarımız tam anlamıyla çok heyecanlı ve çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Gruplarında dereceye girerek birincilik elde eden takımlarımız yakın bir zamanda yarı final ve final müsabakalarında illerini temsil edeceklerdir. Takımlarımıza şimdiden katılacakları şampiyonada başarılar diliyorum. Ayrıca, Karaman’da branşlar içinde en çok oynanan maçlar içinde Basketbolun da olduğun belirtmek istiyorum. Gençlerimizin basketbola ilgisi oldukça büyük. Spor İl Müdürlüğü olarak okullarımıza basketbolu tanıtıp, yapılan müsabakalarda oynamalarını sağlıyoruz. Hedefimiz gençlerimize basketbolu sevdirip ileride 12 dev adamlar yetiştirmek ve uluslararası arenada başarılar elde etmektir” şeklinde konuştu.

Grup maçlarında birinci Konya Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü, ikinci Gaziantep Güney Eğitim Kurumları Spor Kulübü ve üçüncüde Kayseri Melikşah Üniversitesi Spor Kulübü oldu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/karaman-haberleri/kucuk-erkekler-basketbol-4-grup-musabakalari-sona-erdi-87715