economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Sp Karabük'te Adaylarını Tanıttı

Sp Karabük'te Adaylarını Tanıttı
A- A+ A

Saadet Partisi Karabük’te milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıttı.

5000 Evler Karland düğün salonunda düzenlenen aday tanıtım törenine katılan SP Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, "Milli ittifak, milli bir birlik olacak ve bütün dünyada adaleti Allah’ın izniyle sağlayacaktır" dedi.

Tongüç, Türkiye’de ve dünyada çok önemli olayların cereyan ettiğini, bu olaylar karşısında kendilerinin belirlediği tarafın milletten yana olduğunu belirterek, “Dünyanın her yerinde Müslüman kardeşlerimize yapılan zulme karşı durmak ve hesabını sormak için BBP ile ittifak kurduk. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını babamız bile olsa yedirmeyeceğiz” dedi.

Papa Franciscus’un 1915 olayları ile ilgili Ermeni iddiaları hakkındaki sözlerinin altında oyunların döndüğünü de ifade eden İlyas Tongüç, "Ülkemizi sıkıştırmaya çalışıyorlar. Bu millet bir karıncayı bile incitmekten itina ederken millet-i sadıka diye himayesine aldığı, doyurduğu, beslediği grupların çeteleştiğinde Doğu Anadolu’da masum, kadın çocuk demeden masum insanların öldürülmesi karşısında kendini muhafaza etmek isterken bu batıya ne oluyor ki?. ‘Bizi al diye AB kapısında bu milleti bekletenlere sesleniyorum; bize ne oluyor ki bu batı karşısına gidip önlerinde süt dökmüş kedi gibi başımızı öne eğip ’Bizi Avrupa Birliği’ne al’ diyoruz. Bu millet için en büyük onursuzluk Avrupa Birliği kapısında bekletmektir" diye kaydetti.

SP ve BBP İl Başkanlarının da konuşma yaptığı törende Karabük Milletvekili adayları Soner Malkoç ve Dursun Kıraç partililere tanıtıldı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/karabük-haberleri/sp-karabukte-adaylarini-tanitti-68442