economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Vali Şentürk Yapımı Tamamlanan Şeyh Edebali Camii'inde İncelemede Bulundu

Vali Şentürk Yapımı Tamamlanan Şeyh Edebali Camii'inde İncelemede Bulundu
A- A+ A

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Mucur İlçesinde yapımı tamamlanan Şeyh Edebali Camii ve Külliye alanında incelemelerde bulunarak çevre düzenlemesine katkı sundu.

İl Müftüsü Mehmet Şahin ve hayırsever Mustafa Güneş’ten camii ve külliyeler hakkında bilgiler alan Vali Necati Şentürk, Şeyh Edebali Camii ve Külliyesinin etrafında yapılan çevre düzenlemesi kapsamında ağaç dikimi gerçekleştirdi.

Şeyh Edebali’nin doğduğu İnaç Köyünde yapımı devam eden Şeyh Edebali Camii ve Külliyesinin etrafında yapılan çevre düzenlemesi kapsamında ağaç dikimi yapan Vali Şentürk, bütün Kırşehirlileri ağaç dikmeye davet etti. Tarihsel ve kültürel değerlerin bir milletin manevi zenginlikleri olduğunu anlatan Vali Necati Şentürk, "Osmanlı Devletinin manevi kurucusu olan Şeyh Edebali’nin adını taşıyan camii ve külliye, bu bölgeye ayrı bir güzellik katmaktadır. Bugün de Şeyh Edebali Camii ve Şeyh Edebali Külliyesinin etrafında ağaç dikimi gerçekleştirerek bu güzelliğe katkıda bulunduk" dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kırşehir-haberleri/vali-senturk-yapimi-tamamlanan-seyh-edebali-camiiinde-incelemede-bulundu-24987