economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Polis Teşkilatı 170. Kuruluş Yılında

Polis Teşkilatı 170. Kuruluş Yılında
A- A+ A

Emniyet Teşkilatının 170. kuruluş yılı nedeni ile Kırşehir Valiliği önünde düzenlenen törende konuşan Vali Necati Şentürk, polisin halkın güven huzurunu sağlamakla görevli olduğunu söyledi.

Kırşehir’de Valilik binası önünde düzenlenen törenlerde polisin resmi geçit töreni il protokolü tarafından ayakta takip edildi.

Törenlerde konuşan Vali Necati Şentürk, "Hiç kimse bu yüce ülkeden bir karış toprak koparamaz. Türk Milletinin yüreği büyük bir vatan, bayrak sevgisiyle, büyük bir imanla doludur. Şanla, şerefle dolu bir tarihimiz var. Türk Polis Teşkilatımız da 170 yıldır, gece gündüz demeden, saat farkı gözetmeden, yılmadan, yorulmadan bu devlete hizmet ediyor. Devletimizin bölünmez bütünlüğünü ebediyen var olsun diye, kamu düzenini ve güvenliğini sağlamak için, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için canını feda ederek görev yapıyor. Türk Polis Teşkilatı, günümüzde daha çok üst seviyede, donanımlı, bilgili ve disiplinli bir şekilde emniyet teşkilatlarının içerisinde saygın bir yerde bulunmaktadır. Bu duygularla Türk Polis Teşkilatımızın 170. yılını kutluyorum" dedi.

Tören alanında konuşan ve polisin yeni teknolojiyi Kırşehir’de de kullandığını söyleyen 1. sınıf Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, "Güvenliğin olmadığı bir ortamda eğitimden, sağlıktan, ulaşımdan ve sosyal hizmetten söz edilemez" diye konuştu.

Tören resmi geçit töreni ve mehteran takımı gösterisi ile devam etti.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kırşehir-haberleri/polis-teskilati-170-kurulus-yilinda-70289