economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Otizmli Çocuklar Aileleri İle Birlikte Vali Şentürk'ü Ziyaret Etti

Otizmli Çocuklar Aileleri İle Birlikte Vali Şentürk'ü Ziyaret Etti
A- A+ A

Otizmli çocuklar aileleri ile birlikte ’Otizm Haftası’ dolayısıyla Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ü makamında ziyaret etti.

Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Servet Avkapan ve otizmli çocukları makamında ağırlayan Vali Şentürk, duyarlılık oluşturmak ve yapılacak her türlü çalışmaya katkı sunmanın önemli olduğunu söyledi. Vali Necati Şentürk, " Otizm hastalarının en önemli sorunlarından birisi eğitimdir. Otizmli çocuklara sabırla, sevgi ve şefkatle yaklaşıp onları büyüten ve hayata hazırlayan anne-babaları da gösterdikleri gayretlerden dolayı tebrik ediyorum. Otizmli çocuklarımız spor yapmaktan mutlu oluyorlar. Çocuklarımıza kendi kabiliyetlerine, beden ve zihni yeteneklerine uygun olan spor aktivitelerinin yapılması, çocukların topluma kazandırılmasına yardımcı olur” dedi.

Ziyaret, Vali Şentürk’ün Otistik çocukların ailelerinin sosyal hayatta karşılaştıkları sorunları dinlemesinin ardından sona erdi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kırşehir-haberleri/otizmli-cocuklar-aileleri-ile-birlikte-vali-senturku-ziyaret-etti-24069