economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Mhp Adayı Cemil Yıldırım Türk:

Mhp Adayı Cemil Yıldırım Türk:
A- A+ A

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir Milletvekili adayı Cemil Yıldırım Türk, geleneklerin yaşatılması gerektiğini söyledi.

Terme Caddesi esnafı ile bir araya gelen ve sonrasında Semra-Mahmut Çanakçı, çiftinin ev düğününe katılan MHP adayı Türk, "Geleneklerimizin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması önemli, sahip çıktığımız süre içerisinde gelecek kuşaklarımız da bizlerden aldıklarını kendilerinden sonra gelenlere aktaracaklardır. Bizlerde dedelerimizden aldıklarımızı çocuklarımıza aktarıyoruz. Onlarında çocuklarına aktarabilmeleri için mutlaka bizlerden doğru şekilde geleneklerimizi öğrenmeleri gerekir" dedi.

Bugün Türk devletlerinden varlığından söz edilmesinin yegane nedeninin geleneklerimize bağlılık olduğunu ifade eden Türk, "Bir toplumda kuvvet ve kudret toplumu oluşturan bireylerin kıymet ve kudretinden kaynaklanır. Bizim en önemli kuvvetimiz de kendi kudretimizin farkında olarak gelecek kuşaklara kültürümüzü eksiksiz şekilde öğretme gayretimiz den kaynaklanır. Çocuklarımız bir kültür çevresinde büyüyüp gelişirlerken geçmişimizden de faydalanırlar. Çocuklarımızın kendilerine has kişilik oluşumlarında da ailelerinde aldıkları eğitim ve onların geleneklerine bağımlılıkları büyük önem arz eder" diye konuştu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kırşehir-haberleri/mhp-adayi-cemil-yildirim-turk-56756