economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kırşehir Çanakkale'de Tanıtıldı

Kırşehir Çanakkale'de Tanıtıldı
A- A+ A

Kırşehir, Kent Konseyi’nin düzenlediği Çanakkale gezisinde hem Çanakkale Gazisi Mülazım Mehmet Çavuş, hem de Kırşehir, Çanakkale’de tanıtıldı.

Kırşehir’in Türkiye’ye tanıtılmasını sağlayan gezide, Ahi Evran Üniversitesi ve Kırşehir Kent Konseyi tarafından ortaklaşa yapılan "Kırşehirli Çanakkale Gazi’si Mülazım Mehmet Çavuş Destanı" belgeselinin yer aldığı bin CD ile Kırşehir Belediyesi tarafından yaptırılan bin adet Ahi helvası dağıtıldı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin tahsis ettiği otobüsle gerçekleştirilen Çanakkale gezisi, Kırşehir’den yoğun katılımla birlikte gerçekleşirken, Kırşehir kafilesi Çanakkale’de yoğun ilgi gördü.

Kırşehir’de birçok alanda yaptığı farklı faaliyetlerle çalışmalarının yanı sıra tarihi ve kültürel değerlere de sahip çıkan Kırşehir Kent Konseyi’nin Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü dolayısıyla düzenlediği Çanakkale gezisi yapıldı.

"Şehrin sakini değil, sahibi ol" sloganıyla faaliyetlerini sürdüren ve bünyesinde oluşturulan çalışma grupları ile birçok faaliyeti yürüten Kent Konseyi, gezi kapsamında Çanakkale Savaşları’nda yer alan ve tanıtımına 2013 yılında başladığı Çanakkale gazisi Mülazım Mehmet Çavuş’un da anıtını ziyaret etti. Kent Konseyi Başkanı Tahsil Üçgül, Genel Sekreter Fatih Mahmutoğlu, Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, Kırşehir Yardım Sevenler Derneği Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu ve dernek üyeleri, Ahi Baba Mustafa Karagüllü ve eşi İsmet Karagüllü, Kırşehir Kent Konseyi Şair ve Yazarlar Çalışma Grubu Başkanı Zübeyde Gökbulut, KIYŞAD Başkanı İsa Edağon ve dernek üyeleri, Kırşehir Çiğdem Muhabiri Gülnaz Ceylan, şair ve ozanların katıldığı Çanakkale gezisi, yağmura rağmen tüm Türkiye’den ecdadına gelen vatandaşlarla birlikte gerçekleşti.

Seyit Onbaşı tabyası, Çanakkale Savaşı’ndan geriye kalan birçok savaş aletinin sergilendiği müzeler, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, "Kırşehirli Çanakkale Gazi’si Mülazım Mehmet Çavuş Anıtı ve Çanakkale Şehitliği’nin rehber Cemalettin Yıldız’ın adeta 100 yıl öncesinde, o gün yaşanılan anları içinde yaşatan anlatımıyla gerçekleşen gezide, Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşlar, "Kırşehirli Çanakkale Gazi’si Mülazım Mehmet Çavuş’un

MEHMET ÇAVUŞ GÖNÜL ELÇİSİ OLDU

Kırşehir Kent Konseyi olarak düzenledikleri Çanakkale gezisinin amacına ulaştığını belirterek, Çanakkale Gazisi Mehmet Çavuş’un tüm Türkiye’ye tanıtıldığını ve Çanakkale Gazisi Mehmet Çavuş’un "Gönül Elçisi" olacağına inandığını belirten Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül, "Bize bu gezide eşlik edenlere teşekkür ediyoruz. Değer kattılar. Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam’a belgeselin hazırlanmasında verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Kent Konseyi’nin her çalışmasına destek veren Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye teşekkür ediyoruz.

Kent Konseyi’nin Gençlik Meclisi ile grup başkanlarına da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kent Konseyi’nin yeni yönetimini belirlediği genel kurulumuzda Çanakkale gezisi için talep geldi. Başkan’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. CD’nin hazırlanmasında üniversitemize teşekkür ediyorum. Gazimizi tüm Türkiye’ye tanıttılar. Mehmet Çavuş’un gönül elçisi olacağına inanıyorum. Kent Konseyi’nin gelişmesi için herkese kapımız açık, yardımları ve destekleri bekliyoruz. Tekrarını da düzenleyeceğiz. Kırşehir’imizin tüm insanı Çanakkale’yi görsün istiyoruz. Teşekkür ediyorum. Kent Konseyi’nin birçok faaliyeti var. Bunları Kırşehir halkımız ve değerli üyelerimizle birlikte yapmaya devam edeceğiz" dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kırşehir-haberleri/kirsehir-canakkalede-tanitildi-78660