economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci:

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci:
A- A+ A

Kırşehir’in çılgın projesi ’Kent Park’da sezon açılışı yapıldı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bir zamanların hayal olarak görülen projesi tamamlanarak hizmete açıldığını, ikinci yılında Kırşehir halkına hizmet vermeye başladığını söyledi.

Bahçeci, "Göreve geldiğimiz de olumsuz görülen şartlar da Kırşehir’de bir çok kesimin hayal olarak gördüğü ’Kent Park’ projemizi halka sunarak hayata geçirdik. Projemize başladığımızda çırak hayata geçirdiğimiz de ise usta olduk. Şimdi ise çılgın projemiz ikinci yılında Kırşehirlilere hizmet veriyor" dedi.

Projenin hayata geçtiği gün sağanak yağış altında Kırşehirlilerin projeye de sahip çıktıklarını anlatan Bahçeci, "Allah’ın rahmeti ile birlikte projemizin açılışını yaptık ve o gün gördük ki halkımız hizmete bizimle birlikte başlamış ve bu hizmet yolculuğunda bizimle de devam edecek. Yağan bereket parkımıza uğurlu geldi. Geçen bir yıllık süre sonunda park alanında oluşan eksiklerimizi tamamlayarak halkımızında görüşlerini alarak park alanında yeni işletmeler ve yerleşim alanları oluşturduk. Görüyorum ki şimdi Kırşehir halkı park alanında mutlu, ben 2009 yılında projeyi kamuoyu ile paylaşmıştım. Bu alanda böyle bir proje hayal bile edilemiyordu. Altı yıl geçti ve bizler proje alanında ikinci yılda sezonun halk tarafından açılışını yapıyoruz. Kırşehir bizimle birlikte kişileri değil hizmeti konuşmayı öğrenirken yapılan hizmeti de alanlarda görmeye başladı.Alan içerisinde oyun alanlar, gençlik merkezi, kafeler, restaurantlar ile birlikte çok komplike bir tesis oluştu. Bizler BEGEM’de birinci gençlik buluşmamızı da hayata geçirdik. BEGEM’i önemsiyorum. Belediye Gençlik Merkezimiz faaliyette binden fazla da üyesi var. Hedefimize ulaşmak için emin adımlarla ilerliyoruz. 15-25 arasında olan gençlerimiz bu alanda açmış olduğumuz kurslarımız da kişisel becerilerinin gelişimlerine katkı sunuyor. Aktif kütüphanesinde ise bilgi dağarcıklarını geliştiriyorlar" diye konuştu.

Kent Park alanında kano botlar, 4 kişilik bir ailenin su içersinde eğlenebileceği şekilde su botları, kafeteryalar ve gençler için eğlence alanları bulunuyor.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kırşehir-haberleri/kirsehir-belediye-baskani-yasar-bahceci-88008