economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Baro Başkanı Mehtap Karaburçak Tuzcu:

Baro Başkanı Mehtap Karaburçak Tuzcu:
A- A+ A

Avukatlar günü dolayısı ile Kırşehir Adalet sarayında düzenlenen törende konuşan Baro Başkanı Mehtap Karaburçak Tuzcu, Avukatların asi ruhlu ve mücadeleci insanlar olduklarını söyledi.

Tuzcu törende yaptığı konuşmada , "En basit kelimeyle ifade etmek gerekirse bu yapılan büyük haksızlıktır. 90 bin kişilik büyük bir camia olan ve yargının vazgeçilmez bir unsuru olan avukatları bu şekilde yıpratmaya çalışmak ve hepsine olağan şüpheli, güvenilmez ve hatta terörist olarak nitelemek, hedef göstermek doğru değildir. Avukatlar asi ruhlu, mücadeleci insanlardır. Haksızlık karşısında susmayan avukatlar, mesleklerine karşı yapılan bu çirkin saldırı karşısında da susmayacaktır. Dünya ve Türkiye tarihi hak savunucusu avukatları çeşitli şekilde bertaraf etmeye çalışmış, ancak kendisi yargı önüne çıkınca yine avukatlar tarafından savunulmuş ibretlik örneklerle doludur. Bu örnekleri hatırlamakta fayda vardır" dedi.

Adalet sarayında düzenlenen törene Kırşehir Valisi Necati Şentürk, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Bulut, Emniyet Müdür Sıtkı Akgül, avukatlar katıldı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kırşehir-haberleri/baro-baskani-mehtap-karaburcak-tuzcu-71248