economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Gediz'de “Kutlu Doğum Haftası” Etkinlikleri Büyük İlgi Gördü

Gediz'de “Kutlu Doğum Haftası” Etkinlikleri Büyük İlgi Gördü
A- A+ A

Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin hazırlayıp sunduğu “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri herkes tarafından büyük ilgi gördü.

Gediz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri programına Gediz Kaymakamı Avni Kula, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Turgut Çıtak, İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın, Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Cafer Ece, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program açılışı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunuşunun ardından Emrah Çelik tarafından Kuran okunması ile başladı.

Daha sonra bir açış konuşması yapan Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Cafer Ece, “Kutlu Doğum Haftası” münasebetiyle düzenlenen etkinliklerin büyük bir ilgi görmesinden mutluluk duyduklarını söyledi.

Hafta boyu süren etkinliklerle kainatın Efendisi Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) bütün öğrenciler ve vatandaşlar tarafından daha iyi tanınması, anlaşılması ve anılması sağlamaya çalıştıklarını belirten Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Cafer Ece, programa teşekkür etti.

Konuşmanın ardından öğrenci Ramazan Okçu tarafından Elmalılı Hamdi Yazır’ın Dua Şiiri okundu ve ardından İmam Hatip Ortaokulu ilahi grubunun seslendirdiği ilahiler dinlendi.

Daha sonra Güngör Ertek ve Samet Altıntop’un oynadığı “Hans ile Hasan” adlı piyes seyredildi.

Peygamberimiz (SAV) çıkıp gelse? sinevizyon gösterisinin ardından, öğrenciler tarafından sunulan “Naat - Seccaden Kumlardı”, “Dövmeci Usta”, “Kız İmam Hatip Lisesi-40 Yaşında” ve “Bihaberler” adlı piyesler izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi ilahi korosunun sunduğu ilahiler ve yapılan Hatim Duasının ardından program sona erdi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kütahya-haberleri/gedizde-kutlu-dogum-haftasi-etkinlikleri-buyuk-ilgi-gordu-66948