economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Başkan Kamil Saraçoğlu, 'Dönüşüm Devam Ediyor' Konulu Programına Katıldı

Başkan Kamil Saraçoğlu, 'Dönüşüm Devam Ediyor' Konulu Programına Katıldı
A- A+ A

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin iştirakiyle, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul’da "Kentsel Dönüşüm Aileleri"nin katılımıyla düzenlenen "Dönüşüm Devam Ediyor" programına katıldı.

Bakan Güllüce, programda yaptığı konuşmada, dünyanın en zor paylaşılan şeyinin gayrimenkul olduğunu dile getirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, kayıpları telafi etmek için belediye başkanlarının, bakanlıkların, hükümetin koşması gerektiğini belirterek, "Bir an evvel, deprem gelmeden riskli bina, riskli alan problemi olabildiği kadar aza insin ve Türkiye bu kayıplarını koştuğumuz için, daha hızlı hareket ettiğimiz için karşılayabilsin" dedi.

Kentsel Dönüşüm Kanunu çıktığında komisyon başkanı olduğunu ve dönüşümün bu kadar hızlı ilerleyeceğini tahmin etmediğini ifade eden Bakan Güllüce, "Daha uzun bir zaman alacağını sanıyordum. Genç, yeni bir uygulama, kaynak problemi var, başka problemleri var gibi sorular vardı kafamın içinde. Türkiye çok büyük hızla kentsel dönüşüme gidiyor" diye konuştu.

Konuşmasının ardından Bakan Güllüce, Kütahya, Ağrı, Ankara, Sivas, Konya, Bursa, Kahramanmaraş, Kayseri, Tokat, Ordu’nun bulunduğu illerden gelen "Kentsel dönüşüm aileleri"ne hediye verdi. (EFE)

http://aygazete.com/yerel-haberler/kütahya-haberleri/baskan-kamil-saracoglu-donusum-devam-ediyor-konulu-programina-katildi-36801