economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Tay Park'ta Doğum Sevıncı

Tay Park'ta Doğum Sevıncı
A- A+ A

Karşıyakalıların doğayla ve can dostlarla buluşma noktası Tay Park’a bahar mevsimi müjdeyle geldi. Tay Park sakinlerinden Shetland Pony cinsi Çikolata ve Karamel’in 4’üncü yavruları, geçtiğimiz hafta dünyaya gözlerini açtı. Sevimli tay, hem çocukların hem de yetişkinlerin gözdesi oldu.

AİLE GENİŞLİYOR

Karşıyaka Belediyesi’nin yemyeşil ortamı ve özel konseptiyle fark yaratan tesisi Tay Park’ta doğum heyecanı yaşandı. 9 yaşındaki Shetland Pony atlar anne Karamel ve baba Çikolata’nın 4’üncü yavruları dünyaya geldi. Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri kontrolünde doğan erkek tay, kısa sürede ayağa kalktı ve koşup oynamaya başladı. ‘Badem’ adı verilen sevimli yavruyla birlikte tesisteki toplam at sayısı 11’e ulaştı.

400 BİN ZİYARETÇİ

Mavişehir’de 2010 yılında hizmete giren Tay Park, bugüne kadar 400 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı. Kentin en gözde çekim merkezlerinden biri olan tesis, ev sahipliği yaptığı onlarca can dostla, adeta küçük bir hayvanat bahçesini andırıyor. Tay Park’ta; Kamerun koyunu, cüce keçi, tavuk, tavşan, ördek ve güvercinlerin yanı sıra yılan, iguana ve sakallı ejder gibi sürüngen türleri de bulunuyor. 3 - 12 yaş arası çocukların ata binme keyfini yaşayabildiği tesiste hafta içinde otizmli çocuklara atla terapi hizmeti de sunuluyor. Hafta sonları kurulan hayvan sahiplendirme stantlarıyla da can dostlar sıcak yuvalara kavuşturuluyor.

http://aygazete.com/yerel-haberler/izmir-haberleri/tay-parkta-dogum-sevinci-57057
Etiketler: İzmir, İzmir Haberleri