economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kartal Belediyesi'nden Kültür Gezisi

Kartal Belediyesi'nden Kültür Gezisi
A- A+ A

Kartal Belediyesi meslek edinme kurslarına katılan Yakacık kursiyerlerini Konya ve Nevşehir bölgesine kültür turuna gönderdi.

Kartal Belediyesi tarafından Konya ve Nevşehir bölgesine kültür gezisi düzenlendi. Yakacık meslek edinme kursiyerlerinin katıldığı kültür gezisinde, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar tarafından yolcu edilen kursiyerler Kapadokya bölgesini, Konya ve Mevlana’yı ziyaret ederek Kartal’a dönecekler.

"HALKIMIZIN FARKLI KÜLTÜRLERLE BULUŞMASINI ÖNEMSİYORUZ"

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Kartal Belediyesi olarak farklı dönemlerde kültür gezileri düzenlediklerini belirtti ve Kartal Belediyesi’nde 4 bine yakın kişinin farklı kurslara devam ettiğini, bu kurslardan meslek edinme kursuna katılan kadınların da kültür gezisine gönderilerek bir yerde öğrenme ve beceri kazanma isteğinin desteklendiğini söyledi. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, otobüslerin kalkış saati olan 23.00’de yolculuk öncesi yaptığı konuşmasında ‘hayırlı yolculuklar’ dileyerek, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün selamlarını iletti ve Kartal Belediyesi’nin sanat-kültür etkinlikleri yanında yaptığı çalışmalardan söz etti. “Kartal Belediyesi olarak halkımızın farklı bölgelerdeki ülkemiz kültürü ile buluşmasını önemsiyoruz. O nedenle değişik evrelerde geziler düzenliyoruz" dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/istanbul-haberleri/kartal-belediyesinden-kultur-gezisi-79693