economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bütef, Kapılarını Üniversite Adaylarına Açtı

Bütef, Kapılarını Üniversite Adaylarına Açtı
A- A+ A

Başakşehir Belediyesi tarafından üniversiteye hazırlanan öğrencilere yardımcı olmak amacıyla organize edilen Başakşehir Üniversiteler Tanıtım ve Eğitim Fuarı (BÜTEF), kapılarını üniversite adaylarına açtı.

Başakşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Başakşehir Üniversiteler Tanıtım ve Eğitim Fuarı (BÜTEF) açılışı gerçekleştirildi. Başakşehir Başak Pazar Alanı’nda gerçekleştirilen BÜTEF açılışına Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Başakşehir Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Üniversitelerin ve eğitim kuruluşlarının stant açtığı fuarın, açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Uysal stantları dolaştı.

Stantları dolaşarak çeşitli bilgiler alan Uysal, Başakşehir’de yaklaşık 80 bin öğrencinin bulunduğunu belirterek, “80 bin öğrencimiz, Başakşehir’e gelmiş yaklaşık 40 tane üniversiteyi tanımak ve daha sonra üniversiteyi seçerken mesleklerini seçerken hangi üniversitede daha iyi bir imkan var bunları araştırmak ve gelip görmek istiyorlar. Bu sene 3’üncüsünü düzenliyoruz. Her sene daha bir güzelleşiyor geçen seneye göre katılım daha bir fazla. Buralar öğrencilerin kendi yeteneğine, imkanına göre severek okuyacağı üniversiteye gitme imkanı sunuyor. Bir de gittiği üniversitenin şartlarını da burada öğreniyorlar” dedi.

“SİYASET ANCAK YAŞAYARAK ÖĞRENİLİR”

Başkan Uysal, ‘yeni nesile siyasetçi ve belediye başkanı olmayı tavsiye eder misiniz’ sorusuna ise şu şekilde cevap verdi: “Muhakkak tavsiye ederiz ki bizden sonra buralar boş kalmasın. Özellikle bizden sonra buralara bu işi yapan birileri gelmesi lazım ancak siyaset yaşayarak öğrenilir. Çünkü siyaset kamuya faydalı olmaktır. Kamuya faydalı etrafa faydalı işlerle uğraşarak bu noktaya gelinebilir. Biz bütün öğrencilerimize siyasetten kamuya faydadan ve etrafına faydadan kopmasın diyoruz. Zaten siyasetin kendisi de bu oluyor.”

Gün boyu devam eden fuarda, çeşitli seminerler ve eğitimler verilerek öğrencilere üniversitelere giriş yolunda tecrübelerin ve bilgilerin de aktarılacağı öğrenildi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/istanbul-haberleri/butef-kapilarini-universite-adaylarina-acti-59818