economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

23 Nisan, Şişli'de Coşkuyla Kutlanacak

23 Nisan, Şişli'de Coşkuyla Kutlanacak
A- A+ A

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Şişli Belediyesi, dünya çocuklarını Şişli’de buluşturacak. Kortejlerle başlayan Uluslararası Şişli 23 Nisan Çocuk Festivali’nde şarkıcı Atiye, şarkılarıyla çocukları eğlendirecek.

Şişli Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Almanya, Macaristan, Gürcistan, Makedonya, Nepal, Bulgaristan’dan gelen çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Şişli’de coşkuyla ve birbirinden özel etkinlikler ile kutlayacaklar.

MAÇKA SANAT PARKI’NDA ÇOCUK ŞENLİĞİ

22 Nisan Çarşamba günü başlayacak olan Uluslararası Şişli 23 Nisan Çocuk Festivali’nin ilk gününde konuk çocuklar, Harbiye’deki Askeri Müze’nin önünde başlayan korteje katılacaklar. Maçka Sanat Parkı’nda Türkiye’den çocuklarla bir araya gelecekler. Maçka Sanat Parkı’nda Almanya, Macaristan, Gürcistan, Makedonya, Nepal, Bulgaristan’dan gelen çocukların sergileyecekleri birbirinden güzel halk oyunları gösterileri ile unutulmayacak bir gün yaşanacak. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının stantlarının kurulacağı parkta çocuklar, tahta bacak, pamuk şekerciler ve macuncular eşliğinde gün boyu eğlenecekler.

ÇOCUKLAR, ATİYE İLE COŞACAK

23 Nisan Perşembe günü Şişlililer, Cevahir Alışveriş Merkezi önünde saat 16.00’da düzenlenecek Atiye konseri ile coşacak. Çocukların sevgilisi Atiye, en güzel ve en hareketli şarkılarını Şişlili çocuklar için seslendirecek. Konser sonrası saat 20.00’de ise 120 kişilik İTÜ Devlet Konservatuarı Çocuk Korosu, Bulgaristan’dan 50 kişilik Maestro Zahari Medrikarov korosu ile birlikte Şişli Kent Kültür Merkezi’nde bir konser verecek.

TEKNE TURU İLE BOĞAZ KEYFİ

24 Nisan Cuma günü ise saat 14.30’da Almanya, Macaristan, Gürcistan, Makedonya, Nepal, Bulgaristan’dan gelen çocuklar, Şişli Belediyesi ev sahipliğinde tekne ile İstanbul’u gezerek unutulmayacak hatıralar biriktirecekler.

http://aygazete.com/yerel-haberler/istanbul-haberleri/23-nisan-sislide-coskuyla-kutlanacak-33416