economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Başkan Toksoy;“Bizim İnancımızda Kadın İle Erkek Eşit Konumda Ve Yan Yanadır”

Başkan Toksoy;“Bizim İnancımızda Kadın İle Erkek Eşit Konumda Ve Yan Yanadır”
A- A+ A

Dörtyol’da düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinde konuşan Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, “kadın ile erkek eşit konumda ve yan yanadır" dedi.

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” programı ve Umre ziyaretinde bulunan kadınların etkinliğine katılan Başkan Toksoy, İslam dininde kadın ve erkek eşit vurgusu yaptı.

Başkan Toksoy, yaptığı konuşmada “Mensubu olduğumuz İslam dini kadın ve erkek arasındaki ilişkilerde hiç bir biçimde bir baskı ve egemenlik ilişkisi kurmaz. Bizim inancımız kadını ötekileştirmez, kadın ile erkek eşit konumda ve yan yanadır. Hiç bir haktan mahrum edilemez ve toplumsal yaşamdan dışlanamaz. Bizim dini inancımız da böyledir siyasi inancımız da” diye konuştu.

Gazi İlkokulunun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve Umre ziyaretinde bulunan kadınlara yönelik düzenlenen programa eşi ile birlikte katılan Başkan Toksoy, hanımlara karanfil takdim etti ve günlerini kutladı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/hatay-haberleri/baskan-toksoybizim-inancimizda-kadin-ile-erkek-esit-konumda-ve-yan-yanadir-25036
Etiketler: Hatay, Hatay Haberleri