economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ülkü Ocaklarından Uygur Türkleri Açıklaması

Ülkü Ocaklarından Uygur Türkleri Açıklaması
A- A+ A

Gaziantep Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Fuat Yozbatıran, Uygur Türkleri için yapılan imza kampanyasının sona erdiğini belirterek, destek verenlere teşekkür etti.

Balıklı Parkı’nda basın açıklaması yapan Mehmet Fuat Yozbatıran, Çin zulmünden kaçarak ülkemize gelmek isteyen ve Tayland’da mağdur durumdaki Uygur Türkler’i için başlatılan imza kampanyasının sona erdiğini kaydetti. Mehmet Fuat Yozbatıran açıklamasında şunları söyledi:

“Ülkü Ocakları Eğitim Kültür Vakfı olarak 5 Aralık 2014 tarihinde yapmış olduğumuz basın açıklamasında Çin‘in zulmünden kaçarak ülkemize gelmek isteyen ve Taylan’da mağdur durumda bulunan soydaşlarımız için başlatmış olduğumuz imza kampanyası bugün itibariyle sonlandırılmış bulunmaktadır. Öncelikle kampanyaya katılımlarıyla bizleri onurlandıran gücümüze güç katan yegane güç kaynağımız büyük Türk milletine birbirinden kıymetli aziz evlatlarına teşekkürü borç biliyorum. Sevgili Peygamberimizin övgüsüne nail olan kutlu bir ceddin evlatları mazlum Doğu Türkistan’daki Müslüman Uygur Türklerinin durumuna sesiz kalmayarak dilsiz şeytanlara inat, kararlılıklarını ortaya koymuşlardır. Ata topraklarında çileleri bitmeyen, gözyaşları dinmeyen ve 21. Yüzyılda, göz göre göre soykırıma uğrayan, soykırıma tabi tutulan soydaşlarımızın ülkemize getirilmesi için yapılan imza kampanyamız genelinde 35 milyon Uygur Türkü’nün tamamına olan desteğimizin ifadesi, Türk dünyasına olan sevdamızdandır. Din ve vicdan hürriyeti tanınmadığı, ses bayrağımız ve Türkçemizin susturulmaya çalışıldığı, namuslarına ve canlarına göz dikildiği Müslüman Uygur Türkleri adeta var olma savaşı vermektedirler. Felaketlerden ve bu baskılardan, işkencelerden dolayı anılarını, vatanlarını, akrabalarını geride bırakarak göç yolu tutan soydaşlarımızın yakasını bırakmamaktadırlar. Çok açık olarak ifade ediyorum ki, içer de zulmün mümessili katil Çin, dışarıdaki savaşın mümessili ise Uygur Türklerini sahipsiz bırakan, dilsiz şeytanlardır.”

http://aygazete.com/yerel-haberler/gaziantep-haberleri/ulku-ocaklarindan-uygur-turkleri-aciklamasi-51674