economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Onkoloji Hastanesi'nde Tıbbi Atıklarla İlgili Bilinçlendirme Eğitimi

Onkoloji Hastanesi'nde Tıbbi Atıklarla İlgili Bilinçlendirme Eğitimi
A- A+ A

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Onkoloji Hastanesi’nde çalışan tüm sağlık personeline Günçev Mühendislik ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti. tarafından “Tıbbi Atıkların Zararlarından Nasıl Korunuruz”adlı bilinçlendirme semineri düzenlendi.

Onkoloji Hastanesi Klinik Danışmanlık ve Eğitim Biriminin iki aşamalı olarak düzenlediği tıbbi atıklarla ilgili bilinçlendirme eğitiminin birinci aşamasında hastanede görev yapan temizlik hizmeti personeline ikinci aşamada ise hemşirelik hizmetlerindeki tüm sağlık personeline seminer verildi.

Çevre Mühendisi Aysun Derya Kurtoğlu tarafından Onkoloji Hastanesi Seminer Salonunda, Tıbbi Atık Uygulamaları hakkında katı atık, tehlikeli atık, ambalaj atıkları ve tıbbi atıklar ile ilgili gerçekleştirilen sunumda, personelin tıbbi atık uygulamaları konusundaki sorumluluğuna dikkat çekildi.

Seminer sonunda hastane içerisindeki tıbbi atık uygulamalarını yerinde gözlemleyen ve değerlendiren Çevre Mühendisi Aysun Derya Kurtoğlu, Onkoloji Hastanesi’nden sorumlu idareci Uz.Ecz.Ahmet Sami Boşnak ile yaptığı görüşmede personelin tıbbi atık uygulamalarındaki mevcut durumunun eğitim çalışmalarından sonra arttığını belirterek, tıbbi atık uygulamaları konusunda hastane çalışanları için her zaman katkı sağlayabileceğini iletti.

http://aygazete.com/yerel-haberler/gaziantep-haberleri/onkoloji-hastanesinde-tibbi-atiklarla-ilgili-bilinclendirme-egitimi-36113