economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Obez Ambulans, Aşırı Kilolu Hastalara Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Obez Ambulans, Aşırı Kilolu Hastalara Hizmet Vermeye Devam Ediyor
A- A+ A

Aşırı kiloları nedeniyle eve mahkum yaşayan hastaların derdine, obez ambulansı çözüm oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2013 yılında Gaziantep’e tahsis edilen obez ambulans ile aşırı kilolu hastaların nakil işlemleri 112 Acil Sağlık Hizmetleri’ne emanet edildi.

Özel lift donanımlı sedye, hastaların anatomisine göre tasarlanan müdahale setleri ile hastalara büyük bir kolaylık sağlayan obez ambulans sayesinde, nakil işlemleri hastaların fizyolojik yapısına göre gerçekleştiriliyor.

AŞIRI KİLOLU HASTA NURDAĞI’NDAKİ EVİNE NAKİL EDİLDİ

120 kg ve üstü hastaların nakilleri için görev başında olan obez ambulans ile Nurdağı’nda ikamet eden bir hasta Gaziantep Üniversitesi’nden alınarak Nurdağı’ndaki evine nakil edildi.

Daha önceden çok sıkıntı çektiklerini dile getiren hasta ve hasta yakını, “Hastamız aşırı kilolu olduğu için kendi imkanlarımız ile götürmemiz zordu. Bu nedenle bu uygulama için Sağlık Bakanlığına ve Gaziantep Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri’ne teşekkür ediyoruz. Bizim gibi hastalar için böyle uygulamalar çok önemli, çok faydalı. Bizim sağlık çalışanlarımıza çok ihtiyacımızı var. Herkese tekrar teşekkür ederiz” dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/gaziantep-haberleri/obez-ambulans-asiri-kilolu-hastalara-hizmet-vermeye-devam-ediyor-48079