economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Eskişehir'de 5'İnci Liselerarası Tiyatro Şenliği

Eskişehir'de 5'İnci Liselerarası Tiyatro Şenliği
A- A+ A

Eskişehir Kent Konseyi ve ESGROUP tarafından ortaklaşa düzenlenen 5’inci Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği, düzenlenen yürüyüş kortejiyle başladı.

Porsuk Bulvarı Adalar Mevkinde yapılan açılışa, kentteki birçok lise katıldı. Yapılan tiyatro şenliği açılışında öğrenciler, çalınan şarkılar ile doyasıya eğlendi. Törende kürsüye çıkan Vali Vekili Ömer Faruk Günay, yaptığı konuşmada, etkinliğe katılma amacının öncelikli olarak tiyatro şenliğine katılan öğrenciler olduğunu söyledi. Günay, "Gerçekten genç kardeşlerimiz, liselilerin sanata, tiyatroya katkıda bulunarak şehrin güzel örneği olarak kendilerini göstermişlerdir. Sizi seyretmeye geldim. Kent konseyinin bu tür çabalarını desteklemeye, onlarla beraber olmaya çalışıyoruz. Biz yıllardır gerçekleşen bu tiyatro faaliyetini Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarımız ve Kent Konseyi ile birlikte gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerde umarım bu şenliğinizde bizim çabalarımızın boşuna olmadığını ve Mustafa Kemal Atatürk’ün sizi boşuna, geleceğin emanet edileceği mümessil, kesim olarak seçmediğini gösterirsiniz” dedi.

Daha sonra Bando Es-Es’in çaldığı müziklerle başlayan yürüyüş korteji, Hamamyolu’nda bulunan Eskişehir Kent Konseyine kadar sürdü. Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği’nin 2-10 Mayıs tarihleri arasında 19 okuldan yaklaşık 450 öğrencinin katılımıyla gerçekleşeceği öğrenildi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/eskişehir-haberleri/eskisehirde-5inci-liselerarasi-tiyatro-senligi-33819