economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Eskişehir Taksim Meydanı'nda Kutlanacak 1 Mayıs İçin Katılım Çağrısı

Eskişehir Taksim Meydanı'nda Kutlanacak 1 Mayıs İçin Katılım Çağrısı
A- A+ A

Geçtiğimiz yıl 1 Mayıs’ı Aşağı Söğütönü’nde bulunan Taksim Meydanı’nda kutlayan Eskişehirliler bu yıl yine Taksim’de olacak.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, yaptığı açıklamada, herkesi Eskişehir Taksim Anıtı’na davet ederek, “1 Mayıs bayram içinde şenlik içinde kutlansın. Bütün dünyada bu şekilde kutlanıyor. Geçtiğimiz senelerde yaptığımız gibi Türkiye’nin bağımsız Taksim Meydanı’nda kutlamaya hazırlanıyoruz. Sendikalarımız kendi kutlamalarını tabi ki yapacaklar ama biz Eskişehir’e bir çağrıda bulunuyoruz. Gelin Eskişehir’in Taksim meydanında kutlayalım el ele tutuşalım omuz omuza olalım ve bu birliktelik hep sürsün” dedi.

Eskişehir Taksim Anıtında düzenlenecek olan 1 Mayıs töreni saat 11.00’da başlayacak. Aşağı Söğütönü Mahallesi’nde 20 bin metrekare alan üzerine kurulu Eskişehir’deki Taksim Meydanı’nda, 1977 yılına ait işyeri tabelaları, reklam panoları, hatta o dönemin telefon kulübeleri dahi bulunuyor. Ancak en çok dikkat çeken bölümler ise taksim anıtı ve Kazancı yokuşu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/eskişehir-haberleri/eskisehir-taksim-meydaninda-kutlanacak-1-mayis-icin-katilim-cagrisi-80531