economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Arzu Özer'den Örnek Davranış

Arzu Özer'den Örnek Davranış
A- A+ A

Yaptığı bebeklerle kısa sürede yeni bir Eskişehir markası oluşturan doll art (bebek yapım sanatı) sanatçısı Arzu Özer bu sanatı Eskişehir’de yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Eskişehir’in bebek yapım sanatında marka kent olması için çaba gösteren Özer, deneyimlerini Eskişehirli kadınlarla paylaşmaya başladı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla bu amaçla iki kurs düzenlendi. Emek Sosyal Hizmet Binası ve Odunpazarı Turistik El Sanatları Merkezi’nde iki grup halinde başlatılan kurslara 30 kadın katılıyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in talebi ile bu kurslara başladıklarını belirten sanatçı, iki ay sürecek kursun sonunda kadınların eserlerinden oluşan bir sergi açılacağını açıkladı. Dünyada çok yaygın olan doll art’ın Eskişehir’de de gelişmesi için gerekli alt yapı ve insan potansiyeli bulunduğunu kaydeden Özer, “Bu sanat dalı aslında geleneklerimizde var. Ancak zamanla yapay oyuncaklar ve plastik endüstrisine yenik düşerek unutulmuş. Bebek yapım sanatının yeniden gelişmesi ile kadınlarımıza gelir olanağı yaratılabileceği gibi Eskişehir’de yeni bir hediyelik ürüne kavuşmuş olacak. Büyükşehir Başkanımız Yılmaz Büyükerşen bu konuyla yakından ilgileniyor ve destekliyor. Bu kurslar da kendisinin himayelerinde gerçekleştiriliyor” dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/eskişehir-haberleri/arzu-ozerden-ornek-davranis-80987