economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Mhp İl Başkanı Anatepe: “Erzurum Büyüyor' Diyenlerin Protestolu Senetlerden Haberi Yok!”

Mhp İl Başkanı Anatepe: “Erzurum Büyüyor' Diyenlerin Protestolu Senetlerden Haberi Yok!”
A- A+ A

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum İl Başkanı Ahmet Anatepe, “Büyüyen Erzurum’dan bahsedenlerin, Erzurum’un protestolu senet sıralamasında Türkiye 23’üncüsü olduğundan galiba haberleri yok” dedi.

MHP Erzurum İl Başkanı Ahmet Anatepe, Erzurum ekonomisine yönelik olarak bazı tespit ve değerlendirmelerde bulundu. Anatepe, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin açıkladığı Ocak, Şubat ve Mart 2015 verilerine işaret ederek, “Bu hükümetin Erzurum’u ne hale getirdiği açık-seçik ortadadır. Erzurum’da 2015 yılının ilk üç ayı itibariyle toplam tutarı, eski para birimiyle 12,5 trilyon liralık senet protesto edilmiştir. Erzurum, protesto edilen senet sayısı bakımından da, Türkiye sıralamasında 23’üncü olmuştur. Yani 81 vilayetin bulunduğu Türkiye’de, en çok senedin protesto edildiği 23’üncü şehir Erzurum olmuştur. Bunların devamlı “büyüyor” dedikleri Erzurum, işte bu halde” diye konuştu.

“DOĞU’DA EN ÇOK SENET ERZURUM’DA PROTESTO EDİLDİ”

TBB verilerinde en çok dikkat çeken bir başka ayrıntının ise, protesto edilen senetlerin toplam tutarları olduğuna işaret eden MHP İl Başkanı Ahmet Anatepe, “Protesto edilen senet sıralamasında Türkiye’nin 23’üncü vilayeti olan Erzurum, bu senetlerin toplam tutarı hesaplandığında ise, Türkiye’nin 21’inci şehri olmuştur. İlaveten Erzurum’un içinde bulunduğu Doğu Anadolu Bölgesi’nde en çok senedin protesto edildiği il de, yine Erzurum olmuştur. Şimdi bu hükümetin mensupları bizim bu söylediklerimizin asılsız olduğunu iddia edecekler. Merak edenler, Türkiye Bankalar Birliği’nin resmi verilerine bakabilirler” şeklinde konuştu.

ANATEPE: BUNLAR MİLLETE MASAL ANLATMAYA DEVAM ETSİNLER

Türkiye Bankalar Birliği verilerinin, Erzurum’daki ticaret hayatının geldiği noktayı gözler önüne serdiğini vurgulayan MHP Erzurum İl Başkanı Ahmet Anatepe, “Bu işler öyle millete masal anlatmakla olmuyor. Havuz medyası çılgınlığıyla milletin zihninde algı oyunları oynamakla olmuyor. Erzurum’da ticaret kan ağlıyor, esnaf tükenişin eşiğine gelmiş durumda, işveren biçare, işsizlik almış başını gidiyor. Herkes bilmelidir ki; 7 Haziran seçimlerinde AK Parti’den yana yapılacak olan her tercih, Erzurum’u, bölgeyi ve dolayısıyla Türkiye’yi uçuruma sürükleyecektir. Şu an itibariyle 750 bin kişinin yaşadığı Erzurum, göç yüzünden 5 yıl sonra ‘Büyükşehir’ statüsünü de kaybedecek, bölgeye sefalet hakim olacaktır” ifadelerini kullandı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/erzurum-haberleri/mhp-il-baskani-anatepe-erzurum-buyuyor-diyenlerin-protestolu-senetlerden-haberi-yok-57802