economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Aksakal: “Regaib Kandili Huzur Ve Bereket Getirsin İnşallah”

Aksakal: “Regaib Kandili Huzur Ve Bereket Getirsin İnşallah”
A- A+ A

Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, 3 aylar ve Regaip Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Aksakal, kandillerin insanların kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını artıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel geceler olduğunu belirtti.

Yardımlaşma ve dayanışma hislerinin, hayır ve iyiliklerin artarak yoğunlaştığı üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaip Kandilinin kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının güçlendiği en önemli aylar olduğunu söyleyen Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal , üç aylar olarak bilinen bu ayların, manevi coşkunun daha yoğun yaşandığı bir mevsim olduğunu vurguladı.

Aksakal, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Üç aylar diye bildiğimiz Kameri aylardan Recep, Şaban ve Ramazan ayları; arınma, bağışlanma ve ibadette yoğunlaşma aylarıdır. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamberimiz bu aylarda ‘Allah’ım, Recep ve Şaban’ı bizim için bereketli eyle, bizi Ramazan ayına kavuştur’ buyurarak dua ettiği ve bizim de dua etmemizi istediği bu günlerin diğer günlerden daha fazla rahmet ve mağfiret yüklü olduğuna işaret etmektedir. Yüce Mevla, bugünlerde kendisinin engin rahmetine iltica eden, kullarının özde yakarışlarına af ve mağfireti ile muamele edecektir. Recep ayı ile birlikte üç aylara kavuşmuş bulunmaktayız. Asırlardır ülkemizde üç aylar geleneği oluşmuş, bu aylarda yapılan tövbe ve dualar, kılınan namazlar, tutulan oruçlar, insanlara ve bütün mahlûkata karşı gösterilen güzel duygular, yapılan hayır ve hasenatlarla Ramazan ayına hazırlık Recep ayıyla başlar hale gelmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslam aleminin üç aylarını ve Perşembe gecesi idrak edeceğimiz Regaip Kandilini tebrik eder, bu mübarek günlerin İslam aleminin ve milletimizin birlik, beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını temenni ederim.”

http://aygazete.com/yerel-haberler/erzurum-haberleri/aksakal-regaib-kandili-huzur-ve-bereket-getirsin-insallah-14793