economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Binali Yıldırım Erzincan'ın 15 Mayıs'ta Cumhurbaşkanını Ağırlayacağını Açıkladı

Binali Yıldırım Erzincan'ın 15 Mayıs'ta Cumhurbaşkanını Ağırlayacağını Açıkladı
A- A+ A

Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Erzincan’a geldi.

Yıldırım gün içinde başta baba ocağı olan Refahiye ardından diğer çeşitli ilçelere olan ziyaretinin ardından akşamüzeri Erzincan’da açılışı beklenilen 122 odalı Hilton otelini gezerek incelemelerde bulundu.

Yıldırım yapılan Hilton otelinin Erzincan’a bir değer kattığını belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her ile teşekkür ziyaretinde bulunduğunu bunun akabinde ise 15 Mayıs’ta da Erzincan’da olacağını ifade etti.

Yıldırım Hilton otelinde yaptığı inceleme sonrası yaptığı açıklamada “ Baba ocağında memleketimde, hemşerilerimin arasında beraber olmaktan hasret gidermekten büyük bir haz duyuyorum. Elimde fırsat olduğu müddetçe de gelmeye gayret ediyorum.7 Mayısa kadar ilçelerimize ziyaret edip bazı açılışlarda bulunacağız.” dedi.

Yıldırım daha sonra gezmiş olduğu Hilton Oteli hakkında ise; “Uzun zamandır Hilton’un son halini merak ediyordum. Böyle bir eserin Erzincan’ın ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bakanlığım zamanında Türkiye’nin hatta bölgenin önemli bir lojistik firması Reysaş’dan Durmuş Döven Bey’e kendisine rica ettik bizim memleketimize bir otel yap diye kendisi de hiç tereddüt etmedi ve bunun bir görev bildi ve nihayet gerçekleşme noktasına geldi. Şehirler imkânları ile anlam kazanır. Bir küresel markanın burada otelinin olması bir anlamda şehre sınıf atlatır. Hilton’un buraya kazandırılmış olması Erzincan’ın gerek uluslararası gerek yurtiçinde birçok organizasyonu daha fazla yapmasını daha başarılı iş toplantıları, turizm amaçlı, ziyaret amaçlı geliş, gidişlerin çok daha hızlanmasına vesile olacaktır. Onun için Erzincan’ımız güzel bir eser kazandı. Yapanlardan emeği geçenlerden bütün arkadaşlarımızdan Allah razı olsun.

Erzincan’da çok otel var ama mesele o değil bütün ihtiyacı karşılayacak çok amaçlı bir yer olmasıdır. Kısacası bu otel şehrimize bir değer katmıştır. Ergan kayak tesislerimizin daha etkin çalışması için ciddi bir destek olmuştur.” dedi.

Yıldırım son olarak ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Mayıs’ta Erzincan’a geleceğini ifade ederek şu açıklamalarda bulundu; “ Malumunuz 26 Nisanda başbakanımızla buraya gelerek coşkulu bir miting yaptık. Cumhurbaşkanımız göreve başladığından bu yana illere teşekkür ziyareti gerçekleştiriyor. Şu ana kadar sanıyorum 20’yi geçti. Bu bağlamda Erzincan’a da 15 Mayıs itibari ile akşamüzeri saat 17.00-18.00 gibi gelecek. Toplu açılışlar gerçekleştirecek. Valilik, Belediye. Ordu karargâhı gibi ziyaretler planlanıyor. Eğer zaman el verirse de şehrimiz de ki sivil toplum kuruluşlarının ve diğer şehirle ilgili kanaat önderlerinin, paydaşlarının bir araya geleceği bir toplantı ben teklif edeceğim. Mümkün olursa da oteli de faaliyete geçirmiş oluruz. Hem de böyle bir nezih ortamda bu güzel toplantıyı gerçekleştirmiş oluruz. Ama bu kesin değil bununla ilgili çalışmamız lazım.” dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/erzincan-haberleri/binali-yildirim-erzincanin-15-mayista-cumhurbaskanini-agirlayacagini-acikladi-85026