economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Fırat Teknokent Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Fırat Teknokent Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
A- A+ A

Fırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Kurul toplantısı, Fırat Üniversitesi teknoloji geliştirme bölgesinde yapıldı.

Toplantıya Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, Belediye Başkan Yardımcısı Karahan Çelik, Ticaret Odası Başkanı İdris Alan, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar, Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın ile Fırat Teknokent Yönetim ve Denetleme kurulu üyeleri katıldı.

Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın, Teknokent’in amacının, 2001 yılında 4691 sayılı yasayla kurulan teknoloji geliştirme bölgelerinde, teknolojik bilginin üretilmesi, üretilen bilginin ticarileştirilmesi, üründe ve üretim yöntemlerinde ürün kalitesi,standartların yükseltilmesi ile ileri teknoloji yatırımları yapacak yabancı sermayenin ülkeye girişinin hızlandırılması olduğunu söyledi. Teknokentl’erde bilginin ticarileştirilmesi, yenilikçi teknolojik ürünler üretilmesi gibi kavramların üniversitelere yakın olan ortamlarda uygulama bulduklarını belirten Prof. Dr. Akın, "Yeni binası ve teknoloji altyapısı ile Fırat Teknokent’in, yaratıcı fikirlere, vizyoner sanayicilere, iş adamları ve girişimcilere kapılarını sonuna kadar açtı" dedi.

Konuşmaların ardından Teknokent Genel Kurulu toplantısı yapıldı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/elazığ-haberleri/firat-teknokent-genel-kurul-toplantisi-yapildi-15485