economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Elazığ'da Gençlik Kutlu Doğumda Buluştu

Elazığ'da Gençlik Kutlu Doğumda Buluştu
A- A+ A

Elazığ’da Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın iş birliğiyle düzenlenen ’Gençlik Kutlu Doğumda Buluşuyor’ etkinliği düzenlendi.

Yakup Kılıç kapalı spor salonunda düzenlenen programa, Elazığ Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, Belediye Başkan Vekili Mahmut Varol, İl Müftüsü Peyami Güngör, İl Gençlik ve Spor Müdürü Sedat Acar, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu, çok sayıda vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan İl Gençlik ve Spor Müdürü Sedat Acar, "Bu akşam manevi duygular çok yüksek olacak. Gençlik Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın müşterek yapmış olduğu bir programda hep beraberiz. Sözün ustaları burada, sözün erbapları burada konuşacaklar. Bu güzel gecemizde, bu manevi hazzın çok fazla yaşanacağı akşamda bizlerle beraber olmanızdan mutluluk duymaktayım" dedi.

Programda konuşan İl Müftüsü Peyami Güngör ise, Kutlu Doğum Haftası’nın kutlanmasında. Hz. Muhammed’i (sav) daha iyi tanımak, ona gerçek manada ümmet olmak, şerefine haiz olmak, onun daha iyi bilinmesini amaçladıklarını söyledi. Güngör, "Başkanlığımız bu haftaları düzenlerken veya önemli zamanlarda Ramazan aylarında, diğer bazı önemli günlerde, gündemde olan insanlığın ihtiyacı olan birtakım konuları da gündeme getirip bir tebaa halinde işlemektedir. Bu yıl ki Kutlu Doğum Haftası’nın teması da birlikte yaşama hukuku ve birlikte yaşama ahlakıdır. Bu konunun seçilmesinin sebebini hepiniz tahmin edersiniz ki insanlık bugün maalesef birbirinin hakkına hukukuna riayet etmeyen toplumlar haline geldi. Her gün yüzlerce, onlarca, binlerce insan kanı akmakta, insanlar birbirini tabiri caizse yemektedir. Eğer birlikte barış içerisinde yaşamak isteniyorsa, önce ahlaktan başlamak gerekir. Çünkü kişisel çıkarların ön plana geçtiği toplumlarda birlik ve barış olamaz" diye konuştu.

Elazığ Yeşil Cami imamı Ömer Güngör’ün okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı ’Kutlu Doğum 2015’ adlı sinevizyon gösterimiyle devam etti.

Program, sinevizyon gösterisinin ardından Erkan Mutlu’nun tasavvuf eserlerini seslendirmesiyle sona erdi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/elazığ-haberleri/elazigda-genclik-kutlu-dogumda-bulustu-89803