economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Tübitak'tan Edirne'ye 3 Ödül Birden

Tübitak'tan Edirne'ye 3 Ödül Birden
A- A+ A

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması’nda, Edirne’de 3 okul derece elde etti. Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, "Projeler arasında yapılan değerlendirme sonucunda ilimiz okullarının bölge 2’nciliği ve 3’üncülüğü elde etmesi bizleri memnun etmiştir" dedi.

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma ve geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi’nde bu yıl 46’ncısı gerçekleştirilen, ‘TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması’ Bölge Finali’nde, Edirne’de 3 okul derece elde etti.

EDİRNE’YE 3 ÖDÜL BİRDEN

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması’nın Bölge Finali’nde İstanbul Avrupa Yakası, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’dan gelen 61 okuldan 180 öğrenci 30 Mart - 1 Nisan 2015 tarihlerinde, İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde, bilgisayar, biyoloji, fizik, sosyoloji, psikoloji, tarih, matematik, kimya, coğrafya ve edebiyat kategorilerinde toplam 100 proje sergiledi. 2 Nisan 2015 tarihinde yapılan değerlendirme sonrasında, Edirne Özel Edirne Beykent Fen Lisesi ’Madenci Tespit Sistemi’ projesiyle 2’ncilik, Edirne Sosyal Bilimler Lisesi ’Göçmenlerin Ülkemize Uyum Sağlama Süreçleri - 1989 Bulgaristan Zorunlu Göçü Edirne Örneği’ projesiyle 2’ncilik ve Edirne Keşan Feride Mehmet Çuhacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ’Sekiz Buçuk Ay Savaş Yüz Yıl Barış-27. Alay’ projesiyle 3’üncülük elde etti.

Ödül töreninde Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal Soytürk de hazır bulundu.

"ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARILI ÇALIŞMALARININ DEVAMINI DİLERİM"

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması’na İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’dan 100 proje katılmıştır. Bu projeler arasında yapılan değerlendirme sonucunda ilimiz okullarının bölge 2’nciliği ve 3’ncülüğü elde etmesi bizleri memnun etmiştir. Projelerin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılı çalışmaların devamını dilerim" dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/edirne-haberleri/tubitaktan-edirneye-3-odul-birden-60365
Etiketler: Edirne, Edirne Haberleri