economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Siyer Sınavında Katkıda Bulunanlara Plaket Verildi

Siyer Sınavında Katkıda Bulunanlara Plaket Verildi
A- A+ A

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde faaliyet yürüten Köprü Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Köprü Der), ilçede yapılan umre ödüllü siyer sınavına katkı sunanlara plaket verdi.

Çermik Köprü Der tarafından, ilçede yapılan umre ödüllü siyer sınavı için, gösterdikleri ilgiden ötürü Çermik İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan ve Anadolu Lisesi Müdürü Fehmi Biçen’e teşekkür plaketi ve Kur’an-ı Kerim meali takdim edildi. Peygamber Sevdalıları Platformu Üyesi ve Çermik Köprü-Der Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Yusufoğlu, Dernek Sekreteri İdris Kaçmaz ve Eğitim Komisyonu Başkanı Mehmet Tutal tarafından siyer sınavı sonrası Çermik İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan ve Anadolu Lisesi Müdürü Fehmi Biçen’e hediyeleri verildi. Köprü-Der yetkilileri, Çermik İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan ve Anadolu Lisesi Müdürü Fehmi Biçen’e, yapılan siyer sınavı için göstermiş oldukları ilgiden ötürü ayrı ayrı teşekkür ve tebriklerini ileterek, ’’Peygamber sevdalısı halkımıza siyer sınavı için kapınızı açtınız. Bu ilginizden dolayı şükranlarımızı arz ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Köprü-Der yetkilileri, Çermik’te siyer sınavına; Çermik Anadolu Lisesi’nde, Yeşilova Köyü Kız Kur’an Kursu ve Dilek Pınarı Köyü 1.2.ve 3. kategori olmak üzere 300 vatandaşın katıldığını belirterek, ’’Amacımız halkımızı Peygamber Efendimizin ( S.A.V.) yaşantısını, güzel ahlakını okuyup, öğrenmelerine vesile olmaktır. Aslında siyer kitabını anlayarak okuyan kazanmıştır. Son zamanlarda yaşanan kadın cinayetleri ve vahşetlerin en büyük nedenleri, Kur’an ve Peygamberimizin sünnetinden uzak bir hayat yaşamamızdan kaynaklanıyor. Çare, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) veda hutbesinde bize bıraktığı iki önemli miras olan Kur’an ve sünneti seniyesine sımsıkı sarılıp hayatımızda yaşamaktadır’’ ifadelerine yer verdi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/diyarbakır-haberleri/siyer-sinavinda-katkida-bulunanlara-plaket-verildi-84440