economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Diyarbakır 329 İşçi İle Temizleniyor

Diyarbakır 329 İşçi İle Temizleniyor
A- A+ A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Diyarbakır’ı seviyorum, kirletmiyorum’ kampanyası kapsamında kentin ana arter ve bulvarlarının temizliği her gün 329 personelle yapılıyor.

Sabah 05.30’da işbaşı yapan temizlik işçileri, akşam saat 17.00’a kadar temizlik çalışmalarını 62 ana arterde sürdürüyor. Bir haftadır surların çevresinde ve burçlarda da temizlik çalışması yürüten belediye ekipleri, bir yandan da çöp kutuları monte ediyor.

Temizlik çalışmaları hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma Şube Müdürü Mehmet Baran, “Çevre Koruma Şube Müdürlüğü olarak kentin temizliğinde toplam çalışan personel sayımız 329’dur. Kentin temizliğine sabah 05.30’da başlıyoruz, 09.30’da ara veriyoruz. Özellikle halkımızın en fazla gezmeyi dinlenmeyi tercih ettiği Sur bölgemizde temizlik çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediyemizin toplam hizmet yürüttüğü ana caddeler 62 caddedir. Bu alanlarda hem temizlik çalışmalarını hem ihtiyaç halinde çöp kovası, çöp basketi, konteyner tahsis ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyelerimizle birlikte temizlik kampanyasının daha çok ses getirmesi açısından koordineli çalışma halindeyiz. Çalışmalarımız sabah 05.30 itibariyle başlıyor, akşam 17.00’da sona eriyor” dedi.

BURÇ TEMİZLİĞİ TAMAMLANMAK ÜZERE

Sorumlu oldukları 62 caddede eskimiş çöp kutularının yerine yenilerini taktıklarını kaydeden Baran, Diclekent, Doktor Sıtkı Göral, Gürsel, Sento, Turgut Özal ve Koşuyolu caddelerindeki çöp kutularının montajının tamamlandığını belirtti. ‘Diyarbakır’ı seviyorum, kirletmiyorum’ kampanyası kapsamında burçların ve surların çevresinin temizliğinin tamamlanmak üzere olduğunu bildiren Baran, temizlik konusunda herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/diyarbakır-haberleri/diyarbakir-329-isci-ile-temizleniyor-81455