economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yıldırım Belediyesi'nden Geri Dönüşüm Sempozyumu

Yıldırım Belediyesi'nden Geri Dönüşüm Sempozyumu
A- A+ A

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, geri dönüşümün en az kentsel dönüşüm kadar önemli olduğunu söyledi.

Daha yeşil bir Yıldırım’ı hayata geçirmek için önemli çalışmalara imza atan Yıldırım Belediyesi, geri dönüşümün önemine dikkat çekmek için ‘Çevremizdeki Atıkların Geri Dönüşümü Sempozyumu’ düzenledi. Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve alanında uzman kişilerin önemli bilgiler verdiği sempozyuma Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Eroğlu, bürokratlar, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda ilçe sakini katıldı. Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım için dönüşümü her anlamda ele alıyoruz. Kentsel dönüşümü ne kadar hayati bir konu olarak görüyorsak, çevrenin korunması adına da geri dönüşümü bir o kadar önemsiyoruz” diye konuştu.

HEDEF DAHA YEŞİL YILDIRIM

İlçenin farklı yerlerinde oluşturulan toplama noktaları ile atıkların geri dönüşüme kazandırılmasına katkı koyduklarını ifade eden Başkan Edebali, “Temiz bir Yıldırım için, geri dönüşüme büyük önem veriyoruz. Bu sebeple Yıldırım’ın farklı noktalarında ve muhtarlıklarda atık yağ toplama bidonları, pil ve ambalaj atığı toplama kutularını vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bu sayede artık çöplerimiz çöp olmuyor, atık yağlarımız biodizele dönüşüyor, tehlikeli atık olan pillerimiz çevremizi kirletmiyor. Kısacası her alanda ekonomiye artı bir değer katıyor” şeklinde konuştu.

Yaptıkları çalışmalarda en büyük desteklerini Yıldırımlılardan aldıklarının da altını çizen Başkan Edebali, “Vatandaşlarımızın geri dönüşüm konusunda hassas davranmalarını istiyoruz. Geçmişte çevreye karşı duyarsız davranışlarından dolayı sıkıntılı dönemler yaşadık. Artık yaptığımız çalışmalar ile belirlediğimiz hedef; ‘Yeşil ve Yaşanabilir Yıldırım’ı gelecek nesillere aktarmaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Açılış konuşmalarının ardından moderatörlüğünü Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Hamiyet Yıldızbaş’ın yaptığı sempozyumda TAP Derneği Çevre Mühendisi Gani Sercan Özkılıç, Deha Biodizel firmasından Kimya Yüksek Mühendisi Nihal Sözbir Karakuş, Exitcom’un sahibi Murat Ilgar, A.Ş.M. Cam firmasından Çevre Mühendisi Doğan Gökay ve Çevre Mühendisi Neşe Cihan atıkların geri dönüşüm süreçlerini anlattı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/bursa-haberleri/yildirim-belediyesinden-geri-donusum-sempozyumu-59381
Etiketler: Bursa, Bursa Haberleri