economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Başkan Altepe'den Çifte Açılış

Başkan Altepe'den Çifte Açılış
A- A+ A

Harmancık’ta Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yapılan ve yaklaşık 2.5 milyon TL’ye mal olan şehirlerarası otobüs terminaliyle futbol sahasının açılışı, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından gerçekleştirildi.

Tavşanlı Karayolu Simav Kavşağı’nda yer alan terminal açılışı nedeniyle tören düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törene Başkan Altepe’nin yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ve Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş da katıldı.

Harmancık Şehirlerarası Otobüs Terminali inşaatının 2013 yılında ilçe belediyesi tarafından başlatıldığını kaydeden Başkan Altepe, 4800 metrekaresi açık 680 metrekaresi de kapalı olmak üzere 5500 metrekare alana konuşlandırılan terminalin bütünşehir uygulamasıyla birlikte Büyükşehir’e katıldığını söyledi. Terminal binasının içerisinde 5 adet bilet satış gişesi ve ofisi, kafeterya, lokanta, büfe, bay bayan tuvaletler ve bay bayan mescit olarak ayrılan alanların bulunduğunu kaydeden Başkan Altepe, yatırımın 1.5 TL’ye mal olduğunu ve BURULAŞ tarafından işletileceğini ifade etti.

Başkan Altepe, terminal ve futbol sahası yatırımlarıyla köyden kente olan göçü önlemek istediklerini kaydetti. Onun için tüm alt yapıyı yenilediklerini, yolları asfaltladıklarını, arazi yollarını düzenlediklerini belirten Başkan Altepe, çiftçiye koyun ve yem, arıcılara kovan ve altlık, besicilere buzağı kulübesi, kırsala jeneratör ve hilti, muhtarlara teknoloji desteği verdiklerini ifade etti.

Yatırımların sadece tarım ve hayvancılıkla sınırlı olmadığını, Bursa’da ne varsa Harmancık’ta da onun olması için her alanda çaba sarf ettiklerini söyleyen Başkan Altepe, yeni tesisler açarak ve okullarda şenlikler düzenleyerek gençleri spora teşvik ettiklerini hatırlattı. Bugüne kadar yatırımların ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılık kapsamında gerçekleştiğini fakat bundan sonra somut olmayan miras çalışmalarına da başlamak, BUSMEK kurslarıyla işsiz vatandaşları meslek sahibi yapmayı istediklerini vurgulayan Başkan Altepe, “İstiyoruz ki buradaki insanımız göç etmesin. Bölgesinde kalsın ve bey gibi yaşasın. Bunun için her türlü desteği vermeye hazırız. İcraat, destek bizim işimiz. Halkımızın önceliği neyse, bizim de önceliğimiz odur. Bursa, Harmancık, Orhaneli ve Büyükorhan için heyecan duyan başkanlarımız var. Burada ticaretin gelişmesi, tarımda, sebze ve meyvecilikte, hayvancılıkta destekler gerekiyor. Onun için bizler varız. Bu konuda size Büyükşehir yeter” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su ise, yeni ve daha güzel Türkiye’yi oluşturmak için genelde olduğu kadar yerelde de büyük gayret saf ettiklerini söyledi. Bursa’da Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin gecesini gündüzüne katarak çalıştığını, bunun sonucunda da birbirinden güzel eserlerin açığa çıktığını hatırlatan Su, “En güzel eserlerden biri de Harmancık’a yapıldı. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya da, 20-25 yıl önce yaşadığı bir olay sonrasında niyet ettiği terminal binasını hizmete almaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Harmancık’ın Büyükşehir desteğiyle bütçesinin çok ötesinde yatırımlar aldığını, son olarak yaklaşık 1 milyon TL’ye mal olan futbol sahasının kasadan tek kuruş çıkmadan yine Büyükşehir tarafından yapıldığını vurgulayan Çetinkaya, “Terminalimizin mimarisi hilal şeklindedir. Bize yakışan budur. Harmancık’ın insanı, her şeyin en iyisine en güzeline layıktır. Bana bugünleri yaşattığı için Allah’a şükrediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, terminal binasını resmen hizmete açtı. Başkan Altepe, beraberindekilerle birlikte bina içini gezerek yetkililerden bilgiler aldı.

Harmancık Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin hizmete alınmasının ardından futbol sahası da kullanıma açıldı. Büyükşehir sınırlarındaki spor alanlarının artırılması kapsamında oluşturulan futbol sahası, sentetik çim yüzeyli olarak 8750 metrekare alana konuşlandırıldı. Futbol sahası yanında antrenman sahası, çevre korkuluk ve alt yapı drenajları da yapılan saha, yaklaşık 1 milyon TL’ye mal oldu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/bursa-haberleri/baskan-altepeden-cifte-acilis-12661
Etiketler: Bursa, Bursa Haberleri