economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Chp Bozüyük'te Seçim Bürosu Açtı

Chp Bozüyük'te Seçim Bürosu Açtı
A- A+ A

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) seçim bürosunun açılışı, CHP İzmir 1’inci Bölge 3’üncü sıra milletvekili adayı Tuncay Özkan’ın da katıldığı törenle yapıldı. Gazeteci Yazar Tuncay Özkan’a Cumhuriyet Meydanına gelişinde, miting ve seçim bürosu açılışında özellikle partili bayanlarca yoğun ilgi gösterildi. Partisince düzenlenen mitingde konuşan Tuncay Özkan, vatan, namus ve ahde vefa için herkesi baba ocağı CHP’de bir ve birlikte olmaya davet etti.

Seçim bürosu açılışı öncesinde Cumhuriyet meydanında partililerin katılımıyla miting yapıldı. Miting de ilk olarak CHP Bilecik 2.’inci sıra Milletvekili adayı Çağatay Karaahmet tarafından bir konuşma yapıldı. Karaahmet konuşmasında, Türkiye’nin eskiden hukuk devleti olduğunu şimdi ise guguk devleti olduğunu söyledi. Karaahmet, “Cumhuriyet değerlerinin Mustafa Kemal Atatürk’ün, İnönü’nün oluşturduğu bu memleketi bunlara bırakmayacağız. 1923 ruhu gibi dinamizmi ile hep beraber top yekün omuz omuza iktidar olacağız ve geldikleri gibi gidecekler. CHP Bilecik’te iktidar çok yakın. Halk için halktan yana projeler geliştirdik” dedi. Ardından CHP Bilecik 1.’inci sıra Milletvekili adayı Yaşar Tüzün kürsüye çıktı. Tüzün, Bilecik’in 7 Haziran seçimlerinde üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğine inandığını söyledi. İşçi bayramının kutlanmasına izin vermeyenlere yazıklar olsun ifadelerini kullandı. Son 15 yıldır uygulanan yanlış politikalar ile sanayicilerin Bozüyük’e gelmediğini belirtti. CHP iktidarında Bilecik ve Bozüyük’ün sanayi kenti olması için sektörel teşvik kapsamına alınacağını söyledi. Sosyal yardımların CHP iktidarında artarak devam edeceğini belirterek partisinin politikalarını anlattı.

Son olarak CHP İzmir 1’inci Bölge 3’üncü sıra milletvekili adayı Tuncay Özkan kürsüye geldi. Özkan konuşmasında, “Biz kendi adımıza bir şey istemiyoruz. Biz eksikleri ortadan kaldırmak için siyaset yapıyoruz. Vatan, namus, ve ahde vefa için herkesi baba ocağına bir ve birlikte olmaya davet ediyoruz. Baba ocağında küslük, dargınlık olmaz. İşçiye ve emekliye yapılacak olan zammı çatlasalar da patlasalar da vereceğiz. Bunların yaptığı asıl ihanet eğitimi bitirmektir. Biz bu çocukların geleceğini yeniden kuracağız. Biz okullarımızı akıllı tahta ile değil, akıllı öğretmenler ile donatacağız. Bizim dönemimizde akıllı tahta dönemi son bulacak, akıllı öğretmen dönemi başlayacak. Öğretmene yatırım yaparak Türkiye’yi kalkındıracağız. Biz katillere ve hırsızlara bu ülkeyi teslime ederek bu topraklarda yatan dedelerimizin atalarımızın ruhunu incitmeyiz. Katiller ve hırsızların düzenini bozmak, ecdadımızın ruhlarını yüceltmek için bu çocukların geleceği için gelip CHP’ye oy vereceksiniz. Baba ocağında yan yana oturacağız. Bu dünyayı ve Türkiye’yi kötülere ve hırsızlara bırakmayacağız. Bu seçim Türkiye’nin ayağa kalkma seçimi olacak. Hepinizi Türkiye’nin birleştirici gücü Mustafa Kemal Atatürk’ün partisine CHP’ye baba ocağına çağırıyorum. Bazı vatandaşlarımız soruyor kaçak saray ne olacak. Türkiye’nin 8 Haziran’da ki Başbakan’ı Genel Başkanımız söz verdi, kaçak sarayı çocuklarımızın geleceği için Orta Doğu Teknik Üniversitesine verilecek. İki milletvekilimizi de Ankara’ya göndereceksiniz. Onlarda 3.’üncü milletvekilini çıkaracak her anlamda gelişmiş bir Bozüyük, Bilecik için var güçleriyle çalışacaklar” dedi.

Mitingin ardından seçim bürosunun açılışı yapıldı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/bilecik-haberleri/chp-bozuyukte-secim-burosu-acti-61429