economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bozüyük'te '18 Mart Şehitlerimizi Anma Ve Sarı Paşa' Yürüyüşü

Bozüyük'te '18 Mart Şehitlerimizi Anma Ve Sarı Paşa' Yürüyüşü
A- A+ A

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Eğitim İş Sendikası tarafından “18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Sarı Paşa” yürüyüşü düzenlendi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü kavşağında toplanan grup, cadde boyunca ellerinde Türk bayraklarıyla slogan atarak Cumhuriyet meydanına kadar yürüdü. Burada saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Ardından Eğitim İş Sendikası Bozüyük İlçe Temsilcisi Osman Nuri Avcı tarafından basın açıklaması yapıldı. Avcı, yaptığı basın açıklamasında, Çanakkale Deniz Zaferi’nin, kendisinden kat ve kat güçlü olan ordulara geçit vermeyen ulusun üstün cesaret ve özverileriyle yazdığı bir kahramanlık destanı olduğunu söyledi. Osman Nuri Avcı, “Türk ulusu, özgürlük ve bağımsızlığı için her türlü engeli aşacağını, birlik içinde yurdun her karış toprağını canı pahasına savunacağını “Çanakkale geçilmez” dedirterek bu savaşta bir kez daha kanıtlamıştır. Çanakkale savaşları, azmi, kararlılığı, ileri görüşlülüğü, üstün askeri dehası ile tarihin akışına yön verecek ve Türk ulusunun yazgısını değiştirecek Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü de tarih sahnesine çıkarmıştır. Ulusumuz, Kurtuluş Savaşı’nda onun etrafında bütünleşerek ülkemizi parçalamak ve ulusumuzu esaret altına almak isteyen emperyalist devletlere karşı büyük bir zafere daha imza atmıştır. Ancak son zamanlarda bu zaferin önemi gözardı edilmekte, Mustafa Kemal’siz bir Çanakkale yaratılmak ve ulus bilincini aşılayan bu kahramanlık destanı, hurafeler ön plana çıkarılarak, maneviyat vurgusu yapılarak, önemsizleştirilmek istenmektedir. Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan eğitimciler olarak, Çanakkale’yi ve Kurtuluş Savaşı’nı kazanan bilinci koruyacağımıza ve bu bilinci genç kuşaklara aktaracağımıza söz veriyoruz. Yurdumuzu işgal eden emperyalist güçlere karşı, ulusumuzun eşsiz bir mücadele ile vermiş olduğu var olma savaşı ve bu savaş sonrasında kazandığımız zaferin 100. yıl dönümünde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Grup, basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.

Yürüyüşe Vatan Partisi Bilecik İl Başkanı Niyazi Güner, Birleşik Kamu İş Sendikası Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Barış Düdü, CHP İlçe Başkanı İhsan Esel, CHP Bilecik Milletvekili aday adayı Muhsin Karakoç, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve bazı vatandaşlar katıldı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/bilecik-haberleri/bozuyukte-18-mart-sehitlerimizi-anma-ve-sari-pasa-yuruyusu-13225