economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Tso Başkanı Çakır, Bartın'ın Sıkıntılarını Başbakan Davutoğlu'na Anlattı

Tso Başkanı Çakır, Bartın'ın Sıkıntılarını Başbakan Davutoğlu'na Anlattı
A- A+ A

8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ilgili Bakanların katılımıyla TOBB binasında gerçekleştirildi.

81 ilin oda-borsa başkanları illerindeki en önemli 5 sıkıntıyı ve çözüm önerisini birinci ağızdan hükümete aktarma fırsatı buldu. Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Karakaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Balık, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Birol Dikyurt, Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Vural ile Bartın TSO Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr Melih Başkol ile katılım sağlayan Bartın TSO heyeti Bartın’ı temsilen katıldığı 8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’na Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek , TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve bürokratlar, 365 oda ve borsanın yönetim kurulu başkanları, meclis başkanları, oda ve borsaların akademik danışmanları ile işadamları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu şunları ifade etti; “Türkiye’nin gelişim sürecine dikkat çekerek bu anlamda Başbakanımız ve Bakanlarımıza teşekkür ediyorum, kalkınma ancak birlikte büyüyerek mümkündür, bugün burada 8.sini gerçekleştirdiğimiz Ticaret ve Sanayi Şurası artık gelenek haline gelmiştir, bu güzel gelenek önümüzdeki yıllarda da devam edecek ve bu salonda bulunan oda ve borsa temsilcileri sorunlarını bizzat Sayın Başbakanımıza iletme şansı bulacaklardır.”

Programın sonunda TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Başbakan Ahmet Davutoğlu’na teşekkür etti.

http://aygazete.com/yerel-haberler/bartın-haberleri/tso-baskani-cakir-bartinin-sikintilarini-basbakan-davutogluna-anlatti-16061