economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Çocuk Yuvasında 23 Nisan Etkinliği

Çocuk Yuvasında 23 Nisan Etkinliği
A- A+ A

Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Cem Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında çocuk yuvasını ziyaret etti.

Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Savaş Aktepe ile Çocuk Evleri Sorumlusu Sunay Kara tarafından karşılanan Bartın TSO heyetine, kuruluş hakkında bilgilendirme yapılarak çocuklara yönelik gerçekleştirilen çalışmalar ve projeler konusunda bilgi verildi.

69 çocuk kapasiteli kayıtlı 21 çocuğun bakıldığını belirten Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Savaş Aktepe yaptığı açıklamalarda, 5-6 çocuğun barınıp yaşamlarını sürdürebileceği, temel gereksinimlerini karşılayabileceğini söyledi. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nce Bartın şehir merkezinde, çocuklarımızın barındığı, 24 saat görevli bakıcı anne gözetiminde ve grup sorumlusu denetiminde kurulan çocuk evlerinin çocukları geleceğe hazırlama fırsatı sunuyor" dedi.

Aktepe açıklamalarının davemında şöyle konuştu, “Her mahallede bir apartman, her apartmanda bir daire çocuk evi bakım modeli kapsamında ilimizde de açılan bu tür çocuk evlerinin daha da yaygınlaşması gerekmektedir. Çocuklarımızın aile ortamı içerisinde yaşamlarını sürdürmelerinin toplum ve çocuklar açısından da yararlı bir model olacağına inanıyorum.”

Çocukların sağlıklı bir şekilde topluma kazandırılmasında çocuk yuvalarının büyük görev ve sorumlulukları olduğunu belirten Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır, “Bartın TSO olarak kurum bakımı alan bir çocuğun yeteneklerinin açığa çıkartılmasında, kendini ifade edebilmesinde, kendine güven duygusunun kazandırılmasında, olumlu kişilik ve davranış geliştirilmesinde, kısacası sağlıklı kimlik edinebilmesinde çocuk yuvalarının ve yetiştirme yurtlarının öneminin farkındayız. Kurum bakımı altındaki çocuklara aile ve ev ortamlarını tanıtıcı faaliyetler planlanmalı ve uygulanması bizleri son derece mutlu etmiştir” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda Bartın TSO heyeti yuvada bulunan çocuklar için hazırlanan hediyeleri takdim etmesinin ardından çocuklar ile birlikte sineması animasyon çocuk filmi izledi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/bartın-haberleri/cocuk-yuvasinda-23-nisan-etkinligi-12825