economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bartın Valisi Azizoğlu: “23 Nisan Tüm Dünya Çocuklarının Bayramıdır”

Bartın Valisi Azizoğlu: “23 Nisan Tüm Dünya Çocuklarının Bayramıdır”
A- A+ A

Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, 23 Nisan tarihinin dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram olduğunu belirterek, “Dolayısıyla 23 Nisan tüm Dünya çocuklarının bayramıdır” dedi.

Vali Azizoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Kurtuluş Mücadelesinde, Emenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 95. yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünden yola çıkarak, bağımsızlığa giden yolda aziz milletimizin azim ve kararlılıkla başlattığı var olma mücadelesinde en son adım bu günde atılmış ve ulusal egemenliğimizin tescillendiği 23 Nisan günü, Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımıza bir bayram olarak armağan edilmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayramdır. Dolayısıyla 23 Nisan tüm Dünya çocuklarının bayramıdır. Çocuklarımız bizim aydınlık yarınlarımızın güvencesi ve egemenliğimizin teminatıdır. Siz çocuklarımızdan tek isteğimiz, ülkemizi gelecek kuşaklara çok daha kalkınmış olarak teslim etmenizdir. Bunu sağlamak için de, birbirinize kenetlenerek çok çalışmanız, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmeniz en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan ülkemiz ve tüm dünya çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

http://aygazete.com/yerel-haberler/bartın-haberleri/bartin-valisi-azizoglu-23-nisan-tum-dunya-cocuklarinin-bayramidir-51179