economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bartın Tso Başkanı Çakır: "Lojistik Sorununu Halletmeliyiz"

Bartın Tso Başkanı Çakır: "Lojistik Sorununu Halletmeliyiz"
A- A+ A

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (Bartın TSO) Başkanı Cihat Çakır, Bartın’daki sanayicilerin lojistik sorununun mutlaka çözülmesi gerektiğini açıkladı.

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır, Bartın’daki sanayinin gelişmesi için en büyük sorunların başında gelen lojistik sorununun mutlaka çözülmesi gerektiğini söyledi. Lojistiğin rekabet açısından önemli hale geldiğini kaydeden Çakır, sorunların çözülmesinin Bartın’ın önünü açacağını ifade etti.

Çakır şöyle konuştu: "Sanayileşmenin önündeki en büyük problemi lojistik olarak görebiliriz. Çağımıza 2000 yıllara doğru geldiğimizde lojistik daha kolay ulaşım sağlanabilen yerlerin olmasından dolayı ilimizde bir gerileme görülmektedir. Duble yolların yapılması ile birlikte ilimiz sanayisinde lojistik anlamında aşama kaydetmiş durumdadır. Lojistiğe bağlantılı olarak limanın kullanılarak gelişmesi ile birlikte Karabük’ten ilimize büyük yatırımlar geldiğini görüyoruz. Seramik, tuğla fabrikaları olarak toprak sanayi, madencilik sektörü, demir çelik sektörü, tekstil sektörü gibi birçok sektörümüz bulunmaktadır. İzmit veya İstanbul’daki firmalar ile rekabet gücünü düşürdüğü için öncelikli olarak ilimizdeki sanayicinin en büyük probleminin başında gelen lojistik sorunu halletmemiz gerekmektedir. Toplu yük olarak kullanıldığımız Bartın limanının yanında karayolu taşımacılığı ile yaptığımız bu lojistik sorununu tren yolu ile çözmek ki onun ile ilgili yatırımlarda mevcut ya da iç nakliye anlamında destek bekliyoruz. Hükümetimiz tarafından bu konular tartışılarak gerekli toplantıların ve istişarelerinde yapıldığı biliyoruz.”

http://aygazete.com/yerel-haberler/bartın-haberleri/bartin-tso-baskani-cakir-lojistik-sorununu-halletmeliyiz-89495