economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç:

Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç:
A- A+ A

AK Parti Bartın Milletvekili ve adayı Yılmaz Tunç, CHP’nin emeklilere yönelik vaatlerini gerçekleşmesi imkansız vaatler olarak niteledi.

AK Parti Bartın Milletvekili ve adayı Yılmaz Tunç, CHP’nin emekliye bin 500 TL maaş ve 2 maaş tutarındaki ikramiye vaadi ile ilgili olarak, "Emekli şu an hak ettiği maaşı alamıyorsa, bunun sorumlusu zaten CHP’nin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’dur. 1992-1999 yılları arasında SSK’yı batıran, zarar rekorları kıran Kılıçdaroğlu’nun kendisidir" dedi.

Milletvekili Tunç, yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "CHP emekliye yılda 2 maaş ikramiye diyor. Hesap kitap dahi bilmiyorlar. Sadece bu bütçeye her yıl için 34 milyar ek yük demek. Her yıl 34 milyar ek para bulmanız gerekiyor. Vergiyi düşüreceğim diyor, olmadık vaatler veriyor. Bu paranın kaynağı ne o zaman? Kaynağı sorunca, kaçamak şekilde cevap vermekten kaçınıyorlar. Bazıları da çıkıp popülerist yaklaşımlarla kaynak hesabı yapıyorlar. Dönüp geçmişe baksınlar. Kemal Kılıçdaroğlu 1992 yılında SSK’yı kar eden bir kurum olarak devralıp, 7 yıllık görevinde zarar rekorları kırmıştır. Bu nedenle de görevden alınmış birisidir. Emekli şu an istediği maaşı alamıyorsa bunun tek sorumlusu zaten Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisidir. Genel müdürlüğü zamanında SSK’yı iyi yönetip, kuruma zarar rekorları kırdırmasa emeklilerin şu anki hali daha iyi durumda olurdu."

"VAATLERİN GERÇEKLEŞMESİ İMKANSIZ"

CHP’nin vaatlerini gerçekleşmesi imkansız vaatler olarak niteleyen Milletvekili Tunç, "Ama biz emeklinin bu zamana kadar alım gücünü 4 kat artırdık. 2023 hedeflerimiz arasında ülkemizin ekonomisini 4 kat daha büyütmek var. Kısacası emeklimizin, çalışanlarımızın alım güçlerini 2023 yılında 4 kat daha artırmış olacağız. Ama bunu birden yaparım demek gerçekleşmesi imkansız vaat demektir" şeklinde konuştu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/bartın-haberleri/ak-parti-bartin-milletvekili-yilmaz-tunc-83091