economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Bartın'da Törenlerle Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Bartın'da Törenlerle Kutlandı
A- A+ A

Bartın’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Bartın’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı. Kutlamalar kapsamında, ilk olarak Valilik Bahçesinde bulunan Atatürk anıtını protokol üyelerinin katılımı ile çelenk sunumu yapıldı. Kutlamalara daha sonra Bartın Kültür Merkezinde devam edildi. Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Mehmet Erdemir, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve öğrencilerin katıldığı törende şiirler okundu, halk oyunları gösterileri yapıldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutladıklarını söyleyen Bartın Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir törende yaptığı konuşmada, “O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet: birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir. Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir” dedi.

Öğrencilere de seslenen Demir şöyle devam etti: “Her şeyin en güzeline layık olan sizleri çok seviyoruz. Okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, değişime açık, teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli manevi değerlerine bağlı, ‘İnsanı yücelt ki devlet yücelsin’ anlayışında bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe siz, aileniz, yakın ve uzak çevreniz, milletimiz ve tüm insanlık yücelecektir. Yeter ki birikimli olmak için çalışın, başarmak için samimi ve gayretli olun" dedi.

Bartın’daki çeşitli okullardan öğrencilerin yöresel halk oyunları gösterileri yaptığı törende, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan’a özel yapılan, resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri de teslim edildi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/bartın-haberleri/23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayrami-bartinda-torenlerle-kutlandi-89962