economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Dursunbey Günlük 25 Bin Araç Geçişine Hazırlanıyor

Dursunbey Günlük 25 Bin Araç Geçişine Hazırlanıyor
A- A+ A

Balıkesir’in Dursunbey İlçesinden geçecek ve Çanakkale köprüsünün bitiminin ardından Türkiye’nin Batısını Doğusuna bağlayacak olan Duble yol için İlçede çalışmalar başladı.

Balıkesir ile Dursunbey arasında devam eden Duble yol çalışmaları aralıksız devam ederken, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın girişimleri ile yol çalışmalarını bir etabı da Dursunbey Çevre yolunda başladı. Bu yolun Dursunbey içerisinde bir an önce geçmesi ve geleceğe yönelik projeler için Çevre yolu geçidine önem veren Başkan Bahçavan yolda bulunan kamulaştırmalar ile ilgilide özel bir gayret sergilemişti. Girişimlerin ardından geçtiğimiz gün Suçıktı üzerinde bulunan bölgeden başlayan duble yol çalışmaları Balıkesir yönünde bulunan ilçe çıkışına kadar devam edecek. Bu çalışmaların ardından karayollarının ön görüsüne göre günlük 18 bin araç ile 25 bin araç arasında trafik yoğunluğu beklenen ilçede bazı projeler hayata geçirilecek. Dursunbey’den geçecek araçları mutlaka Dursunbey’de duraklatmak istediklerini ifade eden Başkan Bahçavan başlayan yol çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Başkan Bahçavan, Kış şartları sebebi ile yolu yapan müteahhittin bir süre çalışamadığını bu sebeple yol yapım süresi ile ilgili bazı aksaklıkların olduğunu belirtti. Dursunbey otobüs terminali ve Suçıktı bölgesinde rekreasyon ve peyzaj çalışma projesi yapacakları ifade eden Başkan Bahçavan bu sebeple çalışmaların Dursunbey içine bir an önce kaydırılması için girişimlerde bulunduklarını söyledi. Bu girişimlerin olumlu karşılandığını ifade eden Başkan Bahçavan, kamulaştırma yapılan bölgelerde de görüşmelerin olumlu sonuçlandığını bu sebeple çalışmaların kısa süre içinde başladığını söyledi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Suçıktı ile ilgili projeleri hayata geçireceklerini belirten Bahçavan, çalışmaların birkaç ay içerisinde tamamlanıp Dursunbey çevre yolunun çift yön sıcak asfalt olarak trafiğe açılacağını sözlerine ekledi.

Dursunbey için hayati önem taşıyan bu yol da Belediye Suçıktı’da yapacağı projelerin yanısıra bazı bölgelerde de dinlenme tesislerine uygun alanlar oluşturmayı planlıyor.

http://aygazete.com/yerel-haberler/balıkesir-haberleri/dursunbey-gunluk-25-bin-arac-gecisine-hazirlaniyor-77201