economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Basketbolun Geleceği Gençler Karesi'de

Basketbolun Geleceği Gençler Karesi'de
A- A+ A

Karesi Belediyesi bünyesinde kurulan Karesispor, basketbol dalında 30 Nisan, 2-3 Mayıs tarihlerinde düzenlediği "Karesi Basketbol Kuruluş Turnuvası" ile camiada "bende varım" dedi.

Türkiye’nin önde gelen takımları Fenerbahçe Ülker, Darüşşafaka Doğuş, Bandırma Kırmızı basketbol takımlarının katıldığı turnuvaya OnHann Hotel’de düzenlenen gala damga vurdu. Karesispor tarafından dört gün boyunca ağırlanan genç oyuncular birbirlerini yakından tanıma imkanı buldu. OnHann Hotel’de düzenlenen Kuruluş Galası’na Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesispor Başkanı Ahmet Ayan, Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Kemal Aydemir ve turnuvada maça çıkan takımların oyuncuları katıldı.

Karesi Belediyesi olarak spora destek olmayı amaçlayan bir başkan olduğunu belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "30 Nisan, 2-3 Mayıs tarihlerinde Karesispor basketbol takımının kuruluşunu Türkiye’ye duyurmak, vizyonumuzu ortaya koymak ve basketbol camiasına yapmak istediklerimizin mesajını vermek adına turnuvayı düzenledik. Basketbolun bizde ayrı bir yeri var çünkü salon sporları Balıkesir’in geninde var. Büyük kulüplerimizi Balıkesir’e davet ediyoruz. Spor dallarımızla Balıkesir’imizi tanıtmak istiyoruz. Basketbolda zekiliğin çevikliğin etkili olduğunu izlediğim maçlarda gördüm. Basketbola yaptığımız desteği değerlendirmek adına Türkiye’nin en iyi takımlarının aramızda olduğu için gururluyuz. Balıkesir’e yeniden gelmenizi diliyorum" dedi.

Karesispor Baş Antrenörü Anıl Uyanık ise, "Karesispor olarak basketbolda ciddi anlamda Türkiye’de varlığımızı hissettirmek istiyoruz. Karesi yıldızını, imasıyla, prestijiyle Türkiye çapında ortaya koymak istiyoruz. Spora desteklerinden dolayı Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür ederim" şeklinde konuşurken, Bandırma Kırmızı baş antrenörü Menderes Gümüşdal ise "Turnuvayı düzenlediğiniz için çok memnun kaldık. Uzun yıllardır Türkiye çapında gençler kategorisinde böyle bir organizasyon düzenlenmemişti. Organizasyon sayesinde basketbolun dışında dört takımın dostluk kazanmasını sağladınız" diye konuştu.

Darüşşafaka Doğuş baş antrenörü Hasan Serbest ve Fenerbahçe Ülker Baş Antrenörü Metin Ağırbaşoğlu ise, "Gençlere bu kadar değer verilen bir turnuvayı ilk defa görüyoruz. Bu başarı Karesi Belediyesi ve ekibinin başarısıdır. Her şey için çok teşekkür ederiz. Gençlerin bir birileri ile kaynaması için her şey düşünülmüş. Türkiye şampiyonası öncesinde böyle turnuva bizim içinde çok faydalı oldu" diye kaydetti.

http://aygazete.com/yerel-haberler/balıkesir-haberleri/basketbolun-gelecegi-gencler-kareside-97682