economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ayvalık'ta Basketbolda Tarihi Başarı

Ayvalık'ta Basketbolda Tarihi Başarı
A- A+ A

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalıkgücü Belediyespor bünyesinde çalışmalarını sürdüren Küçük Erkekler Basketbol takımı tarihi bir başarıya imza atarak, ilçede alt yapılarda Türkiye Şampiyonasında gruplara gitmeye hak kazanan ilk erkek takım olarak ilçenin spor tarihine geçti.

Bu kapsamda; Balıkesir’de gerçekleşen dörtlü finallerde (final four), Edremit Karagözoğlu GSK ile eşleşen Ayvalıkgücü Belediyespor yarı final maçını Balıkesir Kurtdereli Spor Salonunda gerçekleştirdi. Mücadelenin başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen kırmızı-beyazlılar rakibini 60-43’lük bir skorla mağlup ederek finale yükseldi.

Antrenör Cavit Sarıbey ve yardımcısı Alper Altıoğlu’nun öncülüğünde; Cumhurcan Karagöz, Mustafa Özman, Oğuzhan Battal, Eren Biret, Eray Uzun, Ata Birel, Ali Fuat Kesova, Zekeriya Ovalı, Çağrı Tuncay, Tuğberk Asoğlu ve Seymen Küçükbaş adlı başarılı sporculardan oluşan Ayvalıkgücü Belediyespor final maçını bu akşam saat 19.00’da kendi sahası olarak gördüğü Ayvalık İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesindeki Kapalı Spor Salonunda Bandırma Kırmızı takımı ile yapacak.

Final maçını kazanan takım, şampiyonluk kupasını müzesinde götürecek.

http://aygazete.com/yerel-haberler/balıkesir-haberleri/ayvalikta-basketbolda-tarihi-basari-72427