economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Polonyalı Öğrencilerden Başkan Özakcan'a Ziyaret

Polonyalı Öğrencilerden Başkan Özakcan'a Ziyaret
A- A+ A

Polonya Gimnazjum w Topoli Królewskiej okulundan Efeler’e gelen 2 öğretmen 11 öğrenci Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ı ziyaret etti.

Avrupa Birliği Erasmus Plus (Erasmus+) Projesi kapsamında Gimnazjum w Topoli Królewskiej okulundan 2 öğretmen, 11 öğrenci Efeler 75. Yıl Vali Muharrem Göktayoğlu Ortaokulu’nun misafiri olarak Efeler’e geldi. Polonyalı öğretmen ve öğrenciler 75. Yıl Vali Muharrem Göktayoğlu Ortaokulu Müdürü Ramazan Atar, İngilizce Öğretmeni Serap Enginyurt, Bilgisayar Öğretmeni Züleyha Önlü, Teknoloji Tasarım Öğretmeni Yaşasın Taş ve Rehberlik Öğretmeni Duygu Vural Yılmaz ile birlikte Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ı makamında ziyaret etti.

1 hafta boyunca Efeler’de çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret edecek ve gerçekleştirecekleri etkinliklerle ülkelerini tanıtacak olan Polonyalı öğrenciler adına öğretmenleri tarafından Başkan Özakcan’a çiçek takdim edildi. Polonyalı öğretmenler, “Ulus olarak çok misafirperversiniz. Türkiye’ye gelmeden önce Efeler hakkında çok güzel sözler duyduk. Okullarınızın öğretmenleri de çok cana yakınlar. Misafirperverliğiniz ve güler yüzünüz için sizi de ayrıca teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Ziyaretlerinden dolayı tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Başkan Özakcan, “Bizler de yurtdışı ziyaretlerimizde çok güzel bir şekilde karşılanıyor ve ağırlanıyoruz. Efeler Belediyesi olarak ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Günlerinin bu çiçekler kadar güzel, öğrencilerimizin hepsinin de gelecekte kıymetli birer birey olmasını diliyorum” diye konuşarak Polonyalı öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Ülkeler arasında kültür değerlerini tanıtmak için Efeler’e gelen öğrenciler ziyaret sonunda Başkan Özakcan’ı ülkelerine davet ederek belediyeden ayrıldı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/aydın-haberleri/polonyali-ogrencilerden-baskan-ozakcana-ziyaret-94806
Etiketler: Aydın, Aydın Haberleri